Nordic ogłosił, że usługi Google „Znajdź moje urządzenie” są już dostępne w pakiecie nRF Connect SDK

Nordic Semiconductor ogłosił nawiązanie współpracy w Google w celu dodania do pakietu programowego nRF Connect SDK funkcji Google „Znajdź moje urządzenie” oraz znajdowania nieznanych urządzeń śledzących. Ogłoszenie koresponduje z oficjalnym komunikatem Google o wsparciu dla technologii śledzenia Bluetooth Low Energy w urządzeniach Android. Obsługa SDK jest już zgodna z konsumencką edycją nowych funkcji.

Oprogramowanie SDK pozwala na zewnętrznym producentom urządzeń na budowę produktów obsługujących funkcje trackerów Google. Część najważniejszych partnerów firmy Nordic już teraz wprowadza do oferty trackery oparte o układy nRF52, kompatybilne z funkcjami Google już przed oficjalnym ogłoszeniem.

Sieć „Znajdź moje urządzenie” pozwala użytkownikom Androida na lokalizację przedmiotów codziennego użytku, takich jak torby, klucze czy bagaż. Z kolei funkcje znajdowania nieznanych trackerów zapewniają bezpieczeństwo i pewność, że nie ma w ich pobliżu nieznanych, niepożądanych urządzeń elektronicznych.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze