Advantech nawiązuje współpracę z Qualcomm w celu kształtowania przyszłości przetwarzania brzegowego

Podczas trwających targów Embedded World, firma Advantech z dumą ogłosiła nawiązanie strategicznej współpracy z Qualcomm Technologies, Inc. w celu zrewolucjonizowania środowiska przetwarzania brzegowego. To przedsięwzięcie łączy sztuczną inteligencję, wysoką wydajność obliczeniową i szybką łączność, co ma napędzać innowacje w dziedzinie obliczeń przemysłowych. Współpraca ustanawia otwarty i zróżnicowany ekosystem sztucznej inteligencji, torując drogę rozwiązaniom dostosowanym do aplikacji IoT.

Miller Chang, prezes ds. Embedded IoT w Advantech, wyjaśnia: W rozległym i rozdrobnionym środowisku internetu rzeczy skuteczne wdrażanie aplikacji sztucznej inteligencji jest wyzwaniem. Advantech i Qualcomm współpracują, aby sprostać wymaganiom rynku i przekroczyć postrzegane granice. Firmy będą dążyć do zapewnienia platform sztucznej inteligencji, aby poruszać się po fragmentacji branży, zapewniając interoperacyjność. Wspólnie dążymy do poszerzenia możliwości sztucznej inteligencji w urządzeniach brzegowych.

Współpraca Advantech i Qualcomm stanowi kamień milowy w przetwarzaniu brzegowym. Łącząc doświadczenie Advantech w dziedzinie obliczeń przemysłowych z naszą najnowocześniejszą technologią, jesteśmy gotowi zmienić przyszłość systemów wbudowanych. Współpraca ta otworzy nowe możliwości dla aplikacji sztucznej inteligencji w internecie rzeczy, umożliwiając płynną integrację rozwiązań. Cieszymy się, że możemy być częścią tej podróży i nie możemy się doczekać transformacyjnego wpływu, jaki będzie ona miała na różne branże – mówi Jeff Torrance, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. przemysłowego i wbudowanego IoT w Qualcomm Technologies, Inc.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze