Nowe, skalowalne mikrokontrolery NXP z komunikacją bezprzewodową

NXP podczas trwających aktualnie targów Embedded World, zaprezentował nową serie mikrokontrolerów z komunikacją bezprzewodową. To seria MCX W przeznaczona do rozwiązywania trudnych problemów w branżach IoT oraz industrialnej. Pozwala dodać pewną różnorodność w ofercie producenta, zwłaszcza w sytuacji ciągle rosnącej liczby aplikacji bezprzewodowych.

Seria MCX W składa się z dwóch unikalnych podserii. Podseria W71x jest skierowana do prostszych aplikacji, gdzie ważna jest efektywność energetyczna. Natomiast W72x zawiera większa ilość pamięci i bardziej zaawansowane funkcje bezprzewodowe.

Podczas wydarzenia, przedstawiciele firmy przedstawili trzy kluczowe właściwości nowych układów. Po pierwsze, bezpieczna obsługa wielu protokołów, w tym Wi-Fi, Thread, Matter, ZigBee oraz BLE. Po drugie, seria W72x obsługuje funkcję Bluetooth Channel Sounding, która może mierzyć odległość pomiędzy dwoma urządzeniami. Po trzecie zaś, seria jest skalowalna i kompatybilna z resztą portfolio NXP MCX.

Obie podserie mają też wiele podobieństw. Obie są dostępne w obudowach QFN-48, co pozwala projektantom łatwo dokonywać portów pomiędzy układami. Obie podserie używają rdzenia ARM Cortex-M33 z taktowaniem 96 MHz. To może skrócić czas rozwoju aplikacji, jeśli okaże się, że różne wersje potrzebują różnej mocy obliczeniowej.

Dodatkowo, układy W71x są dostępne w obudowach QFN-40, a W72x w obudowie BGA-112.

Źródło: AllAboutCircuits.com

O autorze