Spółka z Grupy Elemental otworzyła w Grodzisku Mazowieckim zakład przetwarzania elektroodpadów

Terra Electrorecycling, spółka wchodząca w skład Grupy Elemental, otworzyła w Grodzisku Mazowieckim zakład przetwarzania elektroodpadów. Docelowa wydajność zakładu wyniesie 70 tys. ton zużytego sprzętu rocznie.

Przewidujemy, że ok. 99 proc. odzyskanych surowców będzie mogło wrócić na rynek (…). Będą one trafiały do hut, odlewni, recyklerów oraz producentów paliw alternatywnych w Polsce, ale i Europie – powiedział Dawid Sikora, dyrektor działu handlowego w Terra Recycling.

Z 70 tys. ton ogólnej wydajności w skali roku, aż 20 tys. ton rocznie będą stanowiły lodówki.

Spółka poinformowała, że nowa instalacja umożliwi przetworzenie 100 lodówek w ciągu godziny niezależnie od rodzaju czynnika chłodniczego, który został zastosowany przy budowie urządzenia.

W nowej hali będzie pracować ok. 40 osób na dwie zmiany. Przewidujemy jednak, że wraz z rozwojem firmy, wzrośnie zapotrzebowanie na siłę roboczą, w efekcie czego uruchomimy trzecią zmianę i zatrudnimy nowych pracowników – dodał Sebastian Królik, prezes spółki Terra.

Terra Electrorecycling to spółka zależna Grupy Kapitałowej Elemental mieszcząca się w Grodzisku Mazowieckim. Firma zajmuje się zbieraniem, przetwarzaniem i unieszkodliwianiem odpadów oraz odzyskiem surowców.

Źródło: PAP Biznes

O autorze