DigiKey i LabsLand wprowadzają na rynek platformę do zdalnego dostępu do systemów rozwojowych i laboratoryjnych

Firma DigiKey ogłosiła premierę platformy Prism4 firmy LabsLand umożliwiającą szybki i sprawny dostęp do dostępnych zdalnie systemów sprzętowych i laboratoryjnych.

Projekt Prism4 pozwala zdalnie obsługiwać systemy sprzętowe dzięki użyciu kamer, systemów świetlnych i płytek ewaluacyjnych. Platforma obejmuje również zestaw podstaw do stołów roboczych Phase Dock, na których można mocować urządzenia za pomocą zatrzasków i suwaków.

Każdy system Prism4 zawiera zestawy sprzętowe, które są dostępne dla różnych technologii, w tym dla układów FPGA, mikroprocesorów i mikrokontrolerów. Ponadto możliwości rozbudowy systemu Prism4 pozwalają na tworzenie zdalnych laboratoriów, umożliwiając ich wykorzystanie, np. do zdalnej edukacji i szkoleń z wykorzystaniem rzeczywistego sprzętu.

Zdalne systemy firmy LabsLand pozwalają inżynierom, studentom i nauczycielom na zdalny dostęp do rozwiązań sprzętowych i programowych, które często są zbyt drogie, aby można było je kupić fizycznie. Dzięki opracowaniu i wprowadzeniu na rynek za pośrednictwem firmy DigiKey platformy Prism4, inżynierowie, projektanci i dostawcy otrzymują możliwość wypróbowania sprzętu przed jego zakupem. Inżynierowie programiści mogą również korzystać z platformy do nauki i opracowywania kodu przy użyciu rzeczywistego sprzętu zamiast symulatorów. System Prism4 umożliwia użytkownikom sterowanie zestawami i interakcję z nimi, zapewniając jednocześnie informacje zwrotne w postaci wideo.

Firma DigiKey zaangażowała się we współpracę z dostawcą usług integracji projektów, aby przyspieszyć proces projektowania, a następnie współpracowała z firmami Phase Dock i LabsLand nad produktem końcowym.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze