Nowy zakład K2ROBOTS w Krakowskim Parku Technologicznym

Producent maszyn przemysłowych i automatyki K2ROBOTS zainwestuje w nowy zakład produkcyjny w miejscowości Jawiszowice, w gminie Brzeszcze. Nowy zakład powstanie przy wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji, a przedsiębiorca zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 2,2 mln zł. Głównym przedmiotem działalności K2ROBOTS jest projektowanie, montaż oraz serwisowanie zaawansowanych robotów wykorzystywanych w różnych branżach przemysłowych.

Utworzenie nowego zakładu to z pewnością kluczowy krok w rozwoju działalności przedsiębiorstwa. Hala produkcyjna zostanie wykorzystana do produkcji zaawansowanych rozwiązań przy użyciu robotów i urządzeń automatyzacyjnych, specjalności firmy. Nowa przestrzeń produkcyjna przyczyni się do uzyskania oczekiwanej skali produkcji oraz poprawy efektywności procesów.

Produkty firmy K2ROBOTS to także zautomatyzowane linie do spawania i zgrzewania. Firma buduje takie stanowiska od koncepcji aż po wykonanie. Zajmuje się też obsługą linii pras, procesami zgrzewania śrub i nakrętek. Modernizuje również istniejące stanowiska, doposażając w nowe oprzyrządowanie i unowocześniając.

Krakowski Park Technologiczny wydał w 2024 roku już 24 decyzje o wsparciu. Przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie 10,4 miliarda złotych nakładów inwestycyjnych.

W samym powiecie oświęcimskim od wprowadzenia programu Polska Strefa Inwestycji (2018) KPT wydał 22 decyzje o wsparciu, inwestorzy zadeklarowali 971 619 935 PLN oraz  utworzenie 96 miejsc pracy.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze