PIT-RADWAR podpisał umowę z firmą Digica na opracowanie systemu AI

PIT-RADWAR S.A. zawarł umowę na opracowanie systemu AI przeznaczonego do wykorzystania w produkowanych przez Spółkę urządzeniach. Wykonawcą zamówionego systemu jest polska firma Digica specjalizująca się w analizie danych i uczeniu maszynowym opartych na sztucznej inteligencji.

Digica PIT--RADWAR

Opracowywany system AI znajdzie zastosowanie w stacjach radiolokacyjnych PIT-RADWAR S.A. Wyspecjalizowane rozwiązanie zwiększy ich skuteczność w zakresie rozpoznawania obiektów. Stacje radiolokacyjne zyskają większą precyzję i szersze możliwości w zakresie klasyfikacji obiektów, w tym obiektów poruszających się z bardzo dużymi prędkościami.

W imieniu PIT-RADWAR S.A. umowę podpisał Marek Adamiak, Członek Zarządu. Rafał Janczyk, założyciel i Prezes Zarządu Digica, określił współpracę z Polską Grupą Zbrojeniową jako „strategicznie bardzo ważną, z której wszyscy w Digica jesteśmy dumni, tym bardziej, że będziemy mogli przyczynić się do powstania projektów, które pomogą zwiększać bezpieczeństwo militarne naszego kraju”.

Digica jest jedyną firmą w Europie zajmującą się kompleksowo wdrażaniem Sztucznej Inteligencji w Systemy Wojsk NATO. Dzięki współpracy z firmami zbrojeniowymi z USA, Wielkiej Brytanii oraz Polski w ciągu 7 lat Digica zdobyła rozległe doświadczenie we wdrażaniu systemów wojskowych w oparciu o sztuczną inteligencję. W tej dziedzinie stworzyła wiele projektów takich jak m.in. obserwacja i rozpoznanie, pozyskiwanie celów i symulacje pola bitwy zoptymalizowane za pomocą technik głębokiego uczenia, usługi automatycznego wsparcia misji oparte na wizji komputerowej oraz zaawansowane systemy radarowe.

Rozwiązania opracowywane przez Digica przechodzą złożone testy wojskowe różnych państw NATO. Stworzone przez firmę systemy znajdują praktyczne zastosowania np. w monitorowaniu granic USA, czy też w walkach w Ukrainie.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze