Mistrzostwa Polski Programistów PLC 2024

Mistrzostwa Polski Programistów PLC to wydarzenie skierowane do wszystkich zainteresowanych programowaniem automatyki przemysłowej: uczniów, studentów i profesjonalistów rywalizujących między sobą w swoich grupach. Celem wydarzenia jest nie tylko wyłonienie utalentowanych programistów PLC, ale także popularyzacja programowania automatyki przemysłowej wśród studentów uczelni technicznych i uczniów szkół średnich. Impreza ma także ułatwić integrację środowiska akademickiego z przedstawicielami przemysłu. Partnerem Strategicznym VI edycji wydarzenia jest PROCOM SYSTEM S.A.

Do wyboru jest 5 technologii programowania, w których odbywa się rywalizacja z podziałem na grupy: uczniów – MASTER, studentów – EKSPERT i otwarte – OPEN. Można zmierzyć się w technologiach programowania sterowników PLC czterech partnerów: Finder, Phoenix Contact, WAGO i Siemens za pomocą oprogramowania Arduino, PLCnext, Codesys, LOGO! Soft Comfort lub TIA Portal. Aby sprawdzić we własnym domu, jak wygląda oprogramowanie, które będzie wykorzystywane na mistrzostwach, zachęcamy do instalacji jednego, dwóch, a nawet wszystkich programów i zmierzenia się z przykładowymi zadaniami Mistrzostw Polski Programistów PLC dostępnymi na stronie. Dla zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości ponad 75 000 zł. Każdy znajdzie coś dla siebie, a szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie www.mistrzostwaplc.pl.

Do Mistrzostw jako uczestnik można przystąpić do wszystkich kategorii:

  • TIA – realizowanej na sterowniku programowalnym rodziny Siemens S7-1200, z użyciem oprogramowania TIA Portal,
  • LOGO – realizowanej na module cyfrowym Siemens LOGO!, z użyciem oprogramowania LOGO! Soft Comfort,
  • WAGO – realizowanej na sterowniku programowalnym WAGO CC100, z użyciem oprogramowania CODESYS.
  • PLCnext – realizowanej z wykorzystaniem platformy PLCnext Technology na sterowniku Phoenix Contact AXC F 2152 z użyciem oprogramowania PLCnext Engineer
  • OPTA – realizowanej na programowalnym przekaźniku logicznym Finder OPTA ADVANCED, z użyciem oprogramowania Arduino IDE lub Arduino PLC IDE.

Podczas Dnia Finałowego Mistrzostw, który odbędzie 18 czerwca 2024 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej towarzyszyć będą Konferencja Automatyki i targi Wystawa Automatyki firm partnerskich wydarzenia. Tegorocznymi Partnerami Mistrzostwa Polski Programistów PLC są: Procom System, Horizon-Automation, Phoenix Contact, Wago, Siemens, Finder Polska, Stercontrol, PLCspace i Tarczyński. Patronatem honorowym wydarzenie objęli Ministerstwo Nauki i Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości.

Jak się zgłosić?

Wszystkich zainteresowanych udziałem zachęcamy do wejścia na stronę Mistrzostw mistrzostwaplc.pl i pobrania zadań kwalifikacyjnych. Zgłoszenia można przesyłać do dnia 28 maja 2024 r.

O autorze