Nowe drukarki 3D Artillery w ofercie Kamami

W ofercie Kamami.pl pojawiły się nowe drukarki 3D producenta Artillery. Są to budżetowe drukarki, które są dobrym wyborem dla nowicjuszy. Sklep dodał do oferty cztery nowe modele.

Pierwszym i flagowym modelem drukarki jest Sidewinder X4 Pro. Jest to sprzęt wykorzystujący technologię druku FFF/FDM. Charakteryzuje się dużym obszarem roboczym o wymiarach 240 x 240 x 260 mm. Wyposażono ją w zestaw funkcji ułatwiających obsługę urządzenia, w tym czujnik filamentu, automatyczne poziomowanie stołu, możliwość wznowienia drukowania po utracie zasilania czy wygodny w obsłudze ekran z panelem dotykowym. Dodatkowo system zawiera „ciche” sterowniki silników krokowych. Konstrukcja drukarki jest wykonana z elementów metalowych, a część elektroniczna ukryta została pod podstawą drukarki. System automatycznego czyszczenia dyszy zapewnia niezawodność działania i pozwala na druk z temperaturą do 300°C.

Drugą rozszerzona wersją jest Sidewinder X4 Plus. Oferuje on wszystkie funkcje i właściwości dostępne w X4 Pro, oprócz wymiarów przestrzeni roboczej. W tym modelu jest ona większa i wynosi aż 300 x 300 x 400 mm. Rzecz jasna pozwala to na wykonywanie większych i nieco bardziej skomplikowanych wydruków.

Do ofert Kamami trafiły także drukarki Sidewinder X3. Są to nieco mniejsze i mniej zaawansowane modele drukarek, co oznacza jednak niższą cenę produktu. Główną różnicą jest niższa prędkość wydruku – da X3 jest to maks. 300 mm/s, natomiast dla X4 – 500 mm/s. Jeśli chodzi o rozmiary stołów, są podobne jak dla X4 – wersja Sidewinder X3 Pro dysponuje przestrzenią roboczą o wymiarach 240 x 240 x 260 mm, natomiast Sidewinder X3 Plus – 300 x 300 x 400 mm.

Drukarka obsługuje szeroki zakres filamentów: ABS, PLA, PVA czy HIPS, a także Nylon, ASA i PC. Współpracuje z większością popularnych programów. Pliki do druku mogą być odczytywane z karty SD, przewód USB lub w przypadku wersji X4 również przez połączenie Wi-Fi.

O autorze