Premiera Raspberry Pi AI Kit

Raspberry Pi zaprezentowało Raspberry Pi AI Kit. Jest to zaawansowane rozwiązanie do integracji sztucznej inteligencji z Raspberry Pi 5, stworzone we współpracy z firmą Hailo.

Zestaw zawiera Raspberry Pi M.2 HAT+ oraz moduł akceleratora AI firmy Hailo, co umożliwia wydajne przetwarzanie sieci neuronowych w czasie rzeczywistym zachowując minimalne opóźnienia oraz niskie zużycie energii. Moduł AI osiąga imponującą wydajność na poziomie 13 teraoperacji na sekundę (TOPS), dzięki zastosowaniu akceleratora Hailo-8L. Komunikacja z komputerem odbywa się poprzez interfejs PCIe 3.0 x1, zapewniając szybką i efektywną komunikację. Moduł od razu po zainstalowaniu na Raspberry Pi 5, umożliwia szybkie tworzenie złożonych aplikacji wizji komputerowej. Dzięki pełnej integracji z systemem operacyjnym Raspberry Pi OS, moduł AI jest automatycznie wykrywany i gotowy do użycia, umożliwiając użytkownikom natychmiastowe rozpoczęcie pracy z AI.

Oprogramowanie to kluczowy element zestawu Raspberry Pi AI Kit. Dzięki rpicam-apps, użytkownicy mogą łatwo integrować inferencje sieci neuronowych z procesem przetwarzania obrazu. Preinstalowane biblioteki Hailo Tappas umożliwiają tworzenie zaawansowanych aplikacji AI w zaledwie kilkuset liniach kodu C++. Proces instalacji oprogramowania jest prosty i intuicyjny.

Raspberry Pi AI Kit jest dostępny w ofercie Kamami.pl, oficjalnego dystrybutora komputerów i akcesoriów Raspberry Pi

O autorze