Przed nami czwarta edycja konkursu Battery Challenge organizowanego przez LG Energy Solutions – do wygrania 30 tysięcy dolarów

LG Energy Solution, globalny producent baterii litowo-jonowych, od lat zaangażowany jest w ciągłe doskonalenie akumulatorów przeznaczonych do aut elektrycznych. Poprzez konkurs Battery Challenge aktywnie wspiera tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w elektromobilności.

Konkurs LG Energy Solutions - Battery Challenge 2024

Celem Battery Challenge 2024 jest odkrycie startupów, które oferują nowe technologie i mają ciekawy model biznesowy. Konkurs wyróżnia pomysły młodych zespołów oraz inspiruje do dalszego rozwoju.

Startupy, które chcą wziąć udział w konkursie, mogą przesyłać swoje zgłoszenia od 4 do 30 czerwca za pośrednictwem oficjalnej strony wydarzenia.

Uczestnicy mogą zgłaszać swoje propozycje w ośmiu kategoriach:

  • system zarządzania bateriami;
  • konserwacja baterii;
  • technologia recyklingu i ponowne wykorzystanie baterii;
  • produkcja i kontrola jakości baterii;
  • materiały do produkcji baterii;
  • inteligentne rozwiązania;
  • pozyskiwanie surowców;
  • nowatorskość względem LG.

Dwie nowe kategorie wprowadzone w obecnej edycji konkursu dotyczą pozyskiwania surowców oraz nowatorskiego podejścia względem LG. Ta ostatnia ma na celu odkrywanie nowych obszarów związanych ze wzrostem czystej energii, dotychczas nie eksplorowanych przez LG Energy Solution.

Zwycięzcy zostaną wybrani na podstawie kompleksowej i rzetelnej oceny swoich biznesplanów, wywiadów oraz szczegółowej weryfikacji oferowanej technologii. Najlepsze startupy otrzymają do 30 tys. dolarów, czyli o 10 tys. więcej niż w poprzednim konkursie. Dodatkowo staną się potencjalnym partnerem dla LG Energy Solution pod kątem inwestycji i współpracy technologicznej.

Firma LG Energy Solution produkuje baterie litowo-jonowe do pojazdów elektrycznych, mobilności, technologii informatycznych i systemów magazynowania energii. Ma 30-letnie doświadczenie w technologii baterii, badaniach i rozwoju (R&D). Posiada 58 tysięcy patentów związanych z bateriami. Globalna sieć obejmuje zakłady produkcyjne utworzone w ramach joint venture z głównymi światowymi producentami samochodów, rozlokowane w Ameryce Północnej, Europie i Azji.

LG Energy Solution Wrocław jest największym zakładem produkującym baterie do aut elektrycznych w Europie. W Biskupicach Podgórnych znajduje się 100 hektarowy, nowoczesny park technologiczny, w którym pracuje kilka tysięcy osób, reprezentantów kilkunastu narodowości. Powstają tam baterie, które zasilają samochody czołowych światowych marek. Firma produkuje 700 tysięcy baterii EV rocznie.

O autorze