LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Artykuły

System rozszerzeń TimeProvider® XT umożliwiający migrację do nowoczesnej architektury systemów synchronizacji i zliczania czasu

Sieci komunikacyjne infrastruktury krytycznej wymagają bardzo dokładnej i odpornej synchronizacji i zliczania czasu, ale na przestrzeni lat systemy te zestarzały się na tyle, że należy je przenieść do architektury nowocześniejszej. Nowy systemu rozszerzeń TimeProvider® XT wraz z redundantnymi TimeProvider 4100 umożliwia migrację starszego sprzętu BITS/SSU do nowoczesnej architektury modułowej i elastycznej. TimeProvider XT zapewnia operatorom jasną ścieżkę wymiany istniejącego sprzętu do synchronizacji częstotliwości SONET/SDH przy jednoczesnym dodaniu funkcji kontrolowania czasu i fazy, niezbędnych w sieciach 5G.

Microchip TimeProvider® XT

Urządzenie dodatkowe do modułu Grandmaster TimeProvider 4100 firmy Microchip skaluje do 200 w pełni redundantnych wyjść synchronizacyjnych T1, E1 lub CC. Każda półka TimeProvider XT jest skonfigurowana z dwoma modułami dystrybucyjnymi i dwoma modułami plug-in. Zapewnia to 40 w pełni redundantnych i indywidualnie programowalnych wyjść z synchronizacją zaprojektowaną zgodnie ze standardem ITU-T G.823 dla kontrolowania fluktuacji fazy i jittera. Operatorzy mogą podłączyć maksymalnie pięć półek XT, aby rozbudować system do 200 w pełni redundantnych wyjść komunikacyjnych T1/E1/CC. Cała konfiguracja, monitorowanie stanu i raportowanie alarmów odbywa się za pośrednictwem urządzenia TimeProvider 4100 grandmaster. Nowe rozwiązanie pozwala operatorom skonsolidować krytyczne wymagania dotyczące częstotliwości, czasu i fazy na jednej nowoczesnej platformie, oszczędzając koszty konserwacji i serwisu.

Rozwiązanie jest kompatybilne z panelami wire-up  i wyjściowymi systemów DCD, SSU 2000, TSG-3800 i TimeHub®, dzięki czemu elementy sieciowe nie muszą być ponownie okablowywane. Operatorzy sieci mogą więc podczas wdrażania zaoszczędzić znaczny czas i zasoby, jednocześnie obniżając koszty. Aby zapewnić utrzymanie synchronizacji w sieci, TimeProvider XT został wyposażony w wejście zegara kompozytowego (CC), które umożliwia przełączanie faz CC w czasie pracy, zwykle wykonywane podczas okien konserwacyjnych. System TimeProvider XT wymaga, aby TimeProvider 4100 miał uruchomioną najnowszą wersję oprogramowania sprzętowego 2.4.

System rozszerzeń TimeProvider XT to najnowszy produkt dołączający do obszernego portfolio systemów zegara i synchronizacji firmy Microchip, które obejmuje zarówno małe, pluginowe karty serwerowe taktowania, jak i wielorackowe systemy krajowe i systemy skali czasowej.

Rozszerzenie TimeProvider XT jest obsługiwane przez oprogramowanie zarządzające TimePictra®, narzędzie internetowe do zarządzania i monitorowania architektur synchronizacji.