LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Artykuły

Wyświetlacz HUD (Head-Up) Bluetooth LE montowany do kasku motocyklisty z nawigacją, wskaźnikami pasa ruchu i informacjami o ograniczeniach prędkości

Wyświetlacz Head-Up TILSBERK wykorzystuje łączność Bluetooth LE prowadzoną za pomocą układu Nordic nRF52840 SoC do parowania ze smartfonem użytkownika. Ułatwia planowanie podróży i nawigację.

Head-Up firmy TILSBERK, SoC nRF52840 od Nordic Semiconductor

Head-Up firmy TILSBERK, SoC nRF52840 od Nordic Semiconductor

Niemiecka firma TILSBERK, zajmująca się akcesoriami motocyklowymi, wprowadziła na rynek bezprzewodowy wyświetlacz mocowany do kasku osoby prowadzącej motocykl lub skuter. Umożliwia on przekazywanie ważnych informacji motocyklistom bez odrywania ich wzroku od drogi. „TILSBERK Heads-Up Display” (HUD) można łatwo mocować do kasku i odłączyć od niego oraz łączyć się bezprzewodowo ze smartfonem użytkownika poprzez Bluetooth LE. Łączność zapewnia układ SoC nRF52840 firmy Nordic Semiconductor.

Czujnik oświetlenia zastosowany w wyświetlaczu HUD TILSBERK zapewnia automatyczne dostosowanie jasności obrazu do aktualnych warunków oświetleniowych otoczenia.

Wyświetlacz Head-Up TILSBERK

Obraz z informacjami wyświetlanymi przy użyciu Head-Up firmy TILSBERK

Łączność ze smartfonem Bluetooth LE

Po podłączeniu do smartfona użytkownika wirtualny wyświetlacz wyświetla kluczowe wskaźniki jazdy, w tym komunikaty nawigacyjne, wskaźniki pasa ruchu, ograniczenia prędkości, ostrzeżenia o prędkości, połączenia przychodzące, odczyty kompasu, stan ładowania smartfona i godzinę. Oferuje zarówno system nawigacji satelitarnej, jak i kompleksowe narzędzie do planowania wycieczek. Pasażerowie mogą skonfigurować ten układ i zaplanować trasy nawigacji za pomocą odpowiedniej aplikacji TILSBERK.

Korzystając z dwóch dostarczonych adapterów, TILSBERK HUD można przymocować do różnych typów kasków, w tym kasków flip-up i kasków full face (z wizjerem lub bez). Wyświetlacz waży zaledwie 44 g i jest wyposażony w magnetyczny adapter do kasku, który ułatwia zdejmowanie i ponowne zakładanie.

Bezprzewodowy wyświetlacz mocowany do kasku osoby prowadzącej motocykl lub skuter; TILSBERK

Najdłuższy czas pracy baterii Bluetooth LE

Dzięki akumulatorowi litowo-polimerowemu wyświetlacz może działać do dwunastu godzin pomiędzy ładowaniami. Tak długa praca jest możliwa częściowo dzięki charakterystyce roboczej układu Nordic nRF52840 SoC o bardzo niskim poborze mocy. Model nRF52840 został zaprojektowany tak, aby zminimalizować zużycie energii. Dba o to w pełni automatyczny system zarządzania energią.