LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Zollner Elektronik AG rozpoczyna współpracę z firmą Luminovo

Producent EMS Zollner Elektronik AG, wybrał firmę Luminovo jako jednego z głównych partnerów swojej strategii cyfryzacji. Oprogramowanie do ofertowania, zaopatrzenia i współpracy dla łańcucha dostaw elektroniki pozwoli na skrócenie czasu realizacji. Obie firmy będą wspólnie rozwijać portal do prototypowania RapidSample firmy Zollner, uruchomiony w sierpniu 2022 roku.

Zollner Elektronik AG; Luminovo

Zollner Elektronik AG; Luminovo

Kiedy wprowadzaliśmy nasz portal do prototypowania, zadaliśmy sobie pytanie: czy nasi klienci są gotowi na natywny dla przeglądarki interfejs cyfrowy do przetwarzania ich BOM-ów i interakcji z Zollner? I czy możemy wprowadzić to w życie, zachowując najwyższy poziom jakości i profesjonalizmu? Z przyjemnością mogę powiedzieć, że półtora roku później odpowiedź na oba te pytania brzmi „tak” – powiedział Thomas Schreiner, dyrektor finansowy w Zollner Elektronik AG.

Pandemia COVID pokazała wszystkim szkody i zakłócenia. Mogą one być spowodowane brakiem przejrzystości łańcucha dostaw przez dane zablokowane w Excelu i lokalnych systemach ERP. Dodając do tego niedobór wykwalifikowanej siły roboczej, staje się oczywiste, że inwestycja w automatyzację procesów jest jedyną realną opcją, aby poradzić sobie z oczekiwanym wzrostem w branży elektronicznej w ciągu najbliższych lat – dodał Sebastian Schaal, założyciel Luminovo.

Cyfryzując interfejs klienta Zollner, umożliwiamy współpracę ponad granicami firm, od OEM do dostawcy EMS, do dystrybutorów i producentów chipów. Nowe pokolenie specjalistów ds. zaopatrzenia w branży elektronicznej, którzy dorastali z nowoczesnymi doświadczeniami zakupowymi typu „Amazon”, oczekuje dziś takiej samej efektywności od swoich dostawców – uzupełnił Timon Ruban, drugi założyciel Luminovo.

Prototypy do produkcji seryjnej

Kolejnym celem programu Zollnera i Luminovo jest rozszerzenie portalu współpracy z klientami tworzącymi prototypy do produkcji seryjnej. Oprócz tego zapewnienie szybkości i przejrzystości poza fazą zapytania ofertowego (RfQ) do innych wspólnych punktów kontaktu między EMS a klientami. Przede wszystkim monitorowanie zapasów poziomów i aktualizację prognoz popytu.

Luminovo to firma SaaS budująca copilota dla łańcucha dostaw elektroniki. Koncentruje się na współpracy w łańcuchu dostaw. Oprogramowanie Luminovo zarządza złożonością monitorowania, wyceny i zamawiania PCBA dla swoich użytkowników. Współpracuje z dystrybutorami i dostawcami, a także producentami PCB, dostawcami ERP i innymi partnerami technologicznymi. Dąży do wyeliminowania silosów danych i luk komunikacyjnych.
Zollner Elektronik AG została założona w 1965 roku w Zandt w Bawarii. Grupa Zollner jest w 100% rodzinną korporacją i znalazła się wśród 15 największych dostawców usług EMS na całym świecie. Posiada 24 lokalizacje w Niemczech, na Węgrzech, w Rumunii, Chinach, Tunezji, USA, Szwajcarii i Kostaryce. Oferuje międzysektorowe i międzytechnologiczne rozwiązania systemowe w całym cyklu życia produktu. Od fazy rozwoju po obsługę posprzedażową.

Źródło: materiały prasowe