LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

STMicroelectronics przedstawia wydajne i małe wzmacniacze operacyjne 36 V do zastosowań przemysłowych i motoryzacyjnych

STMicroelectronics wprowadziło podwójny wzmacniacz operacyjny TSB952 pracujący w pasmie do 52 MHz. Prąd zasilania wynosi zaledwie 3,3 mA na kanał przy 36 V. Układ zapewnia wysoką wydajność w projektach oszczędzających energię.

STMicroelectronics

STMicroelectronics

Dzięki szerokiemu zakresowi napięcia zasilania od 4,5 V do 36 V, układ TSB952 zapewnia elastyczność projektowania i może być zasilany z różnych źródeł, w tym z szyn napięciowych zgodnych ze standardami branżowymi. Ponadto szeroki zakres zasilania pomaga systemowi wytrzymać duże przejściowe skoki i spadki napięcia. Wzmacniacze operacyjne mają również funkcję przełączania sygnału wyjściowego typu „rail-to-rail”. Pozwala to na stosowanie ich w aplikacjach wymagających szerokiego zakresu dynamiki, takich jak kondycjonowanie sygnału w zasilaczach.

TSB952 może pracować w temperaturach od -40°C do 125°C, umożliwiając projektantom korzystanie z urządzeń w środowiskach przemysłowych i motoryzacyjnych. ST wprowadzi na rynek części spełniające wymogi normy AEC-Q101 do zastosowań motoryzacyjnych jeszcze w 2024 r. Wszystkie urządzenia mają tolerancję ESD 4 kV  i charakteryzują się dużą odpornością za zaburzenia EMI.

TSB952 jest dostępny w bardzo małej obudowie DFN8 o wymiarach 3 mm × 3 mm z wyprowadzeniami wettable flanks, co oszczędza miejsce i umożliwia ekonomiczne projektowanie płytek PCB. Jest również dostępny w popularnej obudowie SO8 ze standardowym przypisaniem pinów. Taki układ ułatwia modernizację istniejących projektów.

Wersje przemysłowe DFN8 i SO8 są już w produkcji. Układy dopuszczone do użytku w branży motoryzacyjnej będą dostępne w trzecim kwartale 2024 r. Ceny zaczynają się od 0,96 USD przy zamówieniu 1000 sztuk, a bezpłatne próbki TSB952 są dostępne w sklepie ST eStore. TSB952 jest objęty dziesięcioletnim programem trwałości ST, który gwarantuje długoterminową dostępność produktu.

Więcej informacji