LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

ICEYE wzmacnia współpracę z Ministerstwem Obrony Ukrainy w zakresie obrony kosmicznej

ICEYE oraz Ministerstwo Obrony Ukrainy podpisały memorandum w celu dalszego wzmocnienia współpracy w zakresie teledetekcji Ziemi. Umowa zwiększy bezpieczeństwo narodowe i obronność Ukrainy.

ICEYE

Porozumienie opiera się na wsparciu ICEYE dla Rządu Ukrainy od 2022 r. Polsko-fińska firma zapewnia, że wykonane zdjęcia terytorium Ukrainy zostaną wykorzystane w interesie bezpieczeństwa i obrony Ukrainy, w warunkach agresji zbrojnej i nie są w żadnym wypadku dzielone z wrogimi krajami lub podmiotami.

Współpraca ICEYE i Ministerstwa Obrony Ukrainy wzmocni ukraińskie zdolności w zakresie obrony kosmicznej i zapewni specjalistyczne obrazowanie satelitarne SAR. Memorandum koncentruje się na rozwoju technologii teledetekcji, lepszym wykorzystaniu danych i wspieraniu integracji Ukrainy z globalną gospodarką kosmiczną.

W sierpniu 2022 r. ICEYE  podpisało umowę z Fundacją Charytatywną Serhija Prytuły. Jeden z satelitów SAR ICEYE, przeznaczony jest do użytku Rządu Ukrainy. Ponadto firma zapewnia ukraińskim siłom zbrojnym dostęp do radarowych zdjęć satelitarnych z dużą częstotliwością odświeżania w krytycznych lokalizacjach.

Konstelacja satelitów radarowych SAR firmy ICEYE dostarcza dane z obserwacji Ziemi, niezależnie od pogody, czyli zachmurzenia oraz od pory dnia. Mogą kilka razy dziennie zbierać obrazy  z dowolnego miejsca, zapewniając niezawodność potrzebną do podejmowania kluczowych decyzji.

Źródło: materiały prasowe

Tagi: ICEYE