LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe projekty referencyjne ładowarek do pojazdów elektrycznych firmy Microchip

Elastyczne i skalowalne projekty referencyjne ładowarek do pojazdów elektrycznych zostały zaprojektowane tak, aby spełnić unikatowe wymagania regionalne.

Microchip

Niezawodność i wydajność ładowarek do pojazdów elektrycznych (EV) ma kluczowe znaczenie do zaakceptowania ich na rynku globalnym. Producenci pojazdów elektrycznych koncentrują się na dostarczaniu przyjaznych dla użytkownika ładowarek do pojazdów elektrycznych, które charakteryzowałyby się dużą wytrzymałością o odpornością na warunki atmosferyczne.

Microchip Technology wprowadza trzy elastyczne i skalowalne projekty referencyjne ładowarek do pojazdów elektrycznych, w tym jednofazowy AC do instalacji domowych, trójfazowy komercyjny AC z OCPP – Open Charge Point Protocol (otwartym protokołem punktu ładowania) z procesorem SoC (System on chip) oraz trójfazowy komercyjny AC z OCPP i wyświetlaczem.

W ofercie Microchipa można znaleźć większość aktywnych elementów dla projektów referencyjnych ładowarek EV, w tym mikrokontroler (MCU), analogowy front-end, pamięć, układu komunikacyjne i układy konwersji mocy. Znacznie usprawnia to proces integracji, umożliwiając producentom skrócenie czasu wprowadzania na rynek nowych rozwiązań w zakresie ładowania.

Projekty referencyjne ładowarek do pojazdów elektrycznych firmy Microchip pozwalają producentom na skalowanie, w zależności od rynku docelowego, za pomocą szeregu rozwiązań spełniających potrzeby zastosowań domowych i komercyjnych w zakresie ładowania. Korzystając z projektów referencyjnych, projektanci ładowarek uzyskują kompletne pliki projektowe sprzętu i kod źródłowy ze stosami oprogramowania, które są testowane i zgodne z protokołami komunikacyjnymi, w tym OCPP. OCPP oferuje producentom standardowy protokół do komunikacji między punktem ładowania lub stacją ładowania a systemem centralnym. Protokół ten został zaprojektowany w celu umożliwienia interoperacyjności aplikacji ładowania niezależnie od sieci lub dostawcy.

Najważniejsze cechy projektów referencyjnych ładowarek EV firmy Microchip

Projekt referencyjny jednofazowej domowej ładowarki do pojazdów elektrycznych oferuje ekonomiczne i wygodne rozwiązanie do ładowania w domu, w którym stosowane jest zasilanie jednofazowe.

Wbudowany wysokowydajny licznik energii z automatyczną kalibracją upraszcza proces produkcji. Konstrukcja posiada zintegrowane funkcje ochrony bezpieczeństwa, w tym wykrywanie usterek uziemienia ochronnego (PEN) i wykrywanie wyłącznika różnicowoprądowego (RCD).

Trójfazowa ładowarka AC Commercial z OCPP i Wi-Fi® SoC EV Charger Reference Design jest przeznaczona do wysokiej klasy domowych i komercyjnych stacji ładowania. Integruje stos OCPP 1.6 do komunikacji z sieciami ładowania i Wi-Fi SoC do zdalnego zarządzania.

Projekt referencyjny Three-Phase AC Commercial with OCPP and Display EV Charger jest przeznaczony dla komercyjnych i publicznych stacji ładowania, w którym zwrócono uwagę na solidne działanie. Ładowarka została zaprojektowana tak, aby dostarczać moc do 22 kW z możliwością ładowania dwukierunkowego. Ma architekturę modułową. Konstrukcja posiada również solidny graficzny interfejs użytkownika (GUI) z ekranem TFT i wejściem dotykowym zaprojektowanym tak, aby wytrzymać trudne warunki otoczenia w jakim przebiega ładowanie.

Poruszanie się po globalnym krajobrazie ładowania pojazdów elektrycznych jest złożone i fragmentaryczne, ale Microchip oferuje kluczowe technologie i rozwiązania, które znacznie upraszczają proces projektowania i wdrażania. Oprócz projektów referencyjnych, Microchip dostarcza sprzęt, oprogramowanie i globalne wsparcie techniczne.

Narzędzia programistyczne

Projekty referencyjne EV są obsługiwane przez zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) MPLAB® X. Projektanci mogą dzięki temu zminimalizować czas opracowywania. Udostępniony jest ponadto MPLAB Harmony v3 i MPLAB Code Configurator.

Źródło: informacje prasowe

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!
Tagi: EV, Microchip