LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Sprzęt pomiarowy

Anritsu wprowadza rozwiązanie obsługujące USB4® w wersji 2.0 z prędkością transmisji danych 80 Gbit/s przeznaczone do testowania odbiorników

Anritsu Corporation wprowadza rozwiązanie do testowania odbiorników, które obsługuje najnowszy standard komunikacji USB4® w wersji 2.01 (USB v2) z prędkością transmisji danych 80 Gbit/s. Jest to rozszerzenie funkcjonalności analizatora jakości sygnału-R MP1900A. Dzięki niemu możliwa jest ocena urządzeń USB, które przesyłają duże ilości danych, takich jak wideo HD itp. Tym samym Anritsu przyczynia się do rozwoju USB4 v2.

Anritsu

Anritsu zaprezentuje Signal Quality Analyzer-R MP1900A na targach ECOC 2024 na stoisku C1.

Tło rozwoju

Rosnące zapotrzebowanie na transmisję wideo 4K/8K HD o wysokiej przepustowości i szybką komunikację między urządzeniami IoT opartymi na sztucznej inteligencji wymaga większych prędkości przesyłania danych. Szybsza komunikacja USB stała się niezbędna do obsługi komunikacji między smartfonami i tabletami a urządzeniami peryferyjnymi. Najnowsza prędkość transferu danych USB4 v2 jest dwukrotnie wyższa niż w przypadku poprzedniej wersji USB4 v1. Dlatego szybki transfer wideo do wyświetlacza lub pamięci masowej za pośrednictwem kabla USB Type-C®2 jest bardziej płynny.

Wyższa szybkość transmisji3 i zastosowanie modulacji PAM34 mogą powodować problemy, takie jak zmniejszenie prędkości komunikacji i pogorszenie jakości komunikacji w wyniku szumów o wysokiej częstotliwości i jittera generowanych podczas komunikacji USB. Dlatego oceny odbiornika USB4v2 wymagają sygnałów o wyższej jakości niż te w standardzie transmisji danych urządzenia USB.

Generator wzorców jest również wymagany do symulacji i oceny złych warunków jakości komunikacji poprzez dodanie szumu i jittera do sygnałów wysokiej jakości.

Opis produktu

Analizator jakości sygnału-R MP1900A

MP1900A to wysokowydajny analizator BERT5, który obsługuje testowanie odbiorników szybkich interfejsów obliczeniowych i transmisji danych, takich jak USB, PCIe, Thunderbolt i 400 GbE/800 GbE.

Istniejący MP1900A, który obsługuje testy odbiorników USB 3.2 i USB4 v1, można uaktualnić do USB4 v2, dodając nową opcję i moduł PPG.

Sygnał wyjściowy PAM3 z tego modułu może być wykorzystany do niezawodnego testowania odbiornika ze względu na niski poziom jittera i wysoką jakość przebiegu. Obsługuje również test treningowy zmienności częstotliwości odbiornika dodany do specyfikacji testu zgodności USB4 v2 w celu ustanowienia stabilnych warunków komunikacji podczas połączenia USB.

__________________

1 USB4® w wersji 2.0 – standard komunikacji USB opublikowany we wrześniu 2022 r. USB4® jest zastrzeżonym znakiem towarowym USB Implementers Forum.
2 USB Type-C® – USB Type-C® jest zastrzeżonym znakiem towarowym USB Implementers Forum.
3 Baud – jednostka reprezentująca liczbę symboli modulacji na jednostkę czasu.
4 PAM3 – skrót od Pulse Amplitude Modulation 3, metoda sygnalizacji wykorzystująca trzy poziomy napięcia.
5 BERT – skrót od Bit Error Rate Tester. Przyrząd pomiarowy do pomiaru stopy błędów sygnałów cyfrowych.

Źródło: informacje prasowe

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!