LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

AMD rozszerza rodzinę najmniejszych układów FPGA dla systemów ADAS i kokpitów cyfrowych

Firma AMD wprowadza nowy dodatek do rodziny AMD Automotive XA: Artix™ UltraScale+™ XA AU7P. Jest to zoptymalizowany pod kątem kosztów układ FPGA, kierowany do branży motoryzacyjnej. Układ został zaprojektowany pod kątem zastosowań w aplikacjach czujników ADAS i samochodowych systemach informacyjno-rozrywkowych (IVI).

AMD

Źródło: AMD

Nowy Artix™ UltraScale+™ XA AU7P jest dostępny w obudowie 9 mm × 9 mm, a więc najmniejszej obecnie dla wszystkich 16-nanometrowych układów FPGA lub adaptacyjnych układów SoC firmy AMD. Układ jest idealny do zastosowań w systemach wizyjnych kamer lub wyświetlaczach samochodowych.

Wraz z rozwojem rynku motoryzacyjnego optymalizacja kształtu, mocy i przetwarzania multimediów stała się jeszcze bardziej krytyczna dla producentów OEM i dostawców Tier 1 – powiedział Wayne Lyons, Senior Director of Marketing, Automotive Segment, AMD. – Wraz z wydaniem nowego, niewielkiego układu Artix UltraScale+ firma AMD kontynuuje swoje zaangażowanie w opracowywanie urządzeń, które są synergią ADAS i IVI.

Klienci już projektują układy FPGA Artix UltraScale+ AU7P w swoich urządzeniach brzegowych ADAS, takich jak kamery termowizyjne i IR. Projektanci motoryzacyjni mogą wykorzystywać te urządzenia do pozyskiwania danych i przetwarzania obrazów/wideo dla czujników krawędziowych. Dodatkowo, urządzenia te mogą być podłączone do wyświetlaczy w pojazdach w celu ulepszenia funkcji informacyjno-rozrywkowych.

Układy FPGA AMD Artix UltraScale+ XA AU7P oferują wysoką gęstość obliczeniową sygnału i zoptymalizowane wejścia/wyjścia w najmniejszej obudowie dostępnej w ofercie AMD dla branży motoryzacyjnej. Urządzenia Artix UltraScale+ pomagają klientom zmaksymalizować wydajność systemu dzięki wysokiej przepustowości DSP dla wrażliwych na koszty i energooszczędnych aplikacji brzegowych ADAS, w tym sieci, przetwarzania wizji i wideo oraz funkcji zapewniających bezpieczną łączność.

Źródło: informacja prasowa

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!