LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

onsemi przedstawia najbardziej zaawansowaną w branży platformę dla sygnałów analogowych i mieszanych

onsemi

źródło: onsemi

Co nowego?

Firma onsemi zaprezentowała platformę Treo przeznaczoną dla sygnałów analogowych i mieszanych, zbudowaną w technologii 65 nm Bipolar-CMOS-DMOS (BCD). Platforma ta stanowi podstawę dla szerokiej gamy rozwiązań w zakresie zasilania i obsługi czujników firmy onsemi. Należą do nich energooszczędne czujniki, wysokowydajne układy zarządzania energią i specjalnie zaprojektowane urządzenia komunikacyjne. Korzystając z pojedynczego, skalowalnego rozwiązania, klienci mogą uprościć i przyspieszyć opracowanie produktów dla istniejących aplikacji oraz szybko reagować na pojawiające się możliwości rynkowe.

Dlaczego to ma znaczenie?

Dzisiejsze rosnące zapotrzebowanie na energię na rynkach motoryzacyjnym, przemysłowym i centrów danych AI, a także coraz bardziej rygorystyczne przepisy środowiskowe, narzucają konieczność zwiększania efektywności energetycznej urządzeń. Jednocześnie branże te wymagają większej wydajności i funkcjonalności aplikacji końcowych. Ponadto urządzenia o niskim poborze mocy, takie jak noszone urządzenia medyczne, stają się coraz bardziej złożone, wymagają większej inteligencji i lepszej wydajności w celu poprawy opieki osobistej i obniżenia kosztów urządzeń. Stwarza to zapotrzebowanie na wysoce zintegrowane, zaawansowane rozwiązania w zakresie zasilania i obsługi czujników, zdolne do zapewnienia większej inteligencji, przy jednoczesnym zapewnieniu większej efektywności energetycznej.

Platforma Treo ma cechy pozwalające zaspokoić te rosnące potrzeby, oferując doskonałą wydajność i funkcje, jednocześnie obsługując szeroki zakres napięć. Produkty zbudowane na platformie Treo mogą osiągnąć znaczną poprawę dokładności, wydajności i efektywności, co skutkuje poprawą funkcjonalności, bezpieczeństwa i ogólnej jakości życia. Na przykład:

  • W motoryzacji wysokowydajne czujniki ultradźwiękowe mogą poprawić dokładność dwukrotnie. Oznacza to, że aplikacje wspomagające parkowanie mogą wykrywać obiekty znajdujące się znacznie bliżej pojazdu niż było to w starszych urządzeniach. Dzięki możliwości wykrywania obiektów w bliższej odległości system wspomagania parkowania może pomóc kierowcom skuteczniej omijać przeszkody podczas tego manewru, poprawić unikanie kolizji i zwiększyć ogólne bezpieczeństwo.
  • W służbie zdrowia, analogowe układy front-end (AFE) dla urządzeń do ciągłego monitorowania poziomu glukozy (CGM) charakteryzujące się ultra-niską mocą mogą dokładniej mierzyć bardzo małe prądy elektryczne, aż do poziomu nanoamperów (nA). Taka precyzja ma kluczowe znaczenie dla wykrywania niewielkich sygnałów generowanych przez czujniki glukozy, zapewniając dokładne odczyty jej poziomu. Dzięki zintegrowaniu wielu funkcji w jednym, kompaktowym chipie, platforma jest w stanie zmniejszyć wymaganą powierzchnię o połowę i wydłużyć żywotność baterii do kilku tygodni. Oznacza to, że całe urządzenie CGM może być mniejsze i wygodniejsze do noszenia przez pacjenta, z mniejszą liczbą wymian, a to przekłada się na zmniejszenie kosztów opieki zdrowotnej.
  • W centrach danych onsemi platforma Treo umożliwi zastosowanie bardziej kompaktowych inteligentnych stopni mocy, przyczyniając się do poprawy wydajności dostarczania energii do procesorów graficznych i CPU. Może to prowadzić do zmniejszenia wymagań w zakresie chłodzenia i znacznych oszczędności energii. W rezultacie zmniejszane są koszty operacyjne, zmniejsz się także wpływ na środowisko.

Jak to działa?

Platforma Treo ma modułową architekturę podobną do SoC z solidnym zestawem stale ewoluujących bloków konstrukcyjnych IP. Tworzą one podsystemy obliczeniowe, zarządzania energią, obsługi czujników i komunikacji. Zbudowana w procesie technologicznym 65 nm, platforma Treo oferuje zaawansowane możliwości przetwarzania cyfrowego i lepszą wydajność analogowego IP. Dzięki tym możliwościom platforma może zapewnić lokalną inteligencję i obliczenia dla elastycznej konfiguracji, a także znacznie poprawić wydajność i dokładność w aplikacjach końcowych. Ponadto platforma obsługuje najszerszy w branży zakres napięć od 1 V do 90 V i temperatury pracy do 175°C. Pozwala to klientom na integrację szeregu funkcji o niskim i wysokim poborze mocy. Możliwości te zwiększają zdolność onsemi do dostarczania zoptymalizowanych rozwiązań i spersonalizowanych portfolio produktów, które pozwalają klientom na szybsze wejście na rynek niż kiedykolwiek wcześniej.

Pierwsze rodziny produktów zbudowane w oparciu o platformę Treo są obecnie testowane, w tym translatory napięcia, AFE o ultra niskim poborze mocy, LDO, czujniki ultradźwiękowe, kontrolery wielofazowe i jednoparowe kontrolery Ethernet. Do 2025 roku onsemi poszerzy gamę rodzin produktów, powiększając funkcjonalność na poziomie systemu. Wśród nowości znajdą się wysokowydajne czujniki, konwertery DC-DC, samochodowe sterowniki LED, układy scalone bezpieczeństwa elektrycznego, łączności i wiele innych.

Webinarium dla inwestorów:

onsemi zorganizuje webinarium dla społeczności finansowej w poniedziałek 18 listopada o godzinie 13:30 czasu wschodniego (ET), na którym zostaną przedstawione informacje o platformie Treo. Transmisja na żywo będzie dostępna na stronie relacji inwestorskich w witrynie internetowej firmy pod adresem http://www.onsemi.com. Powtórka będzie dostępna około godzinę po transmisji na żywo i będzie dostępna przez 30 dni.

Więcej informacji: Treo Technology Platform

Biała księga: TND6465 Delivering Best-in-class Precision Analog with the Treo Platform

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!