EDAG – dostawca usług inżynieryjnych rozwija testy bezprzewodowe z analizatorem Anritsu
Firma Anritsu Corporation ogłosiła, że niemiecka firma EDAG, świadcząca usługi inżynieryjne i testowe, zakupiła niedawno analizator komunikacji radiowej Anritsu MT8821C. Przyrząd będzie używany głównie do testowania maksymalnej mocy wyjściowej DUT i czułości odbiornika. Anritsu MT8821C zapewnia wiele korzyści, w tym szybkie i proste połączenie OTA (Over The Air) z DUT, łatwy w użyciu i szkoleniu interfejs graficzny oraz możliwość szybkiego znalezienia i skonfigurowania kluczowych parametrów do ustanowienia połączenia OTA, takich jak poziomy wejścia/wyjścia oraz kryteria karty SIM.
EDAG to firma zajmująca się rozwojem i testowaniem mobilności i inżynierii, która koncentruje się na inżynierii pojazdów, elektronice, oprogramowaniu i cyfryzacji oraz produkcji (inteligentne fabryki).
Kluczowym aspektem dla EDAG jest testowanie technologii komunikacyjnych w przemyśle motoryzacyjnym i elektronicznym. Na przykład, projektowane obecnie pojazdy muszą uwzględniać zaawansowaną komunikację, taką jak V2X (Vehicle-to-Everything), LTE, 5G, MIMO, agregację nośnych, a także standardowe aktualizacje oprogramowania OTA, GPS do nawigacji i połączenia Bluetooth.
EDAG wybrał analizator MT8821C firmy Anritsu ze względu na łatwe w użyciu funkcje pomiarowe w jednym urządzeniu i szeroki zakres możliwości testowych, w tym LTE-Advanced i opcje oprogramowania, takie jak agregacja nośnych 3 CC i 4×4 MIMO (testowane indywidualnie), obsługa technologii NB-IoT i CatM1. Graficzny interfejs użytkownika MT8821C jest łatwy w obsłudze i szkoleniu, a konfiguracja niektórych kluczowych parametrów nawiązywania połączenia, takich jak poziomy wejścia/wyjścia i parametry karty SIM, jest łatwa do przeprowadzenia. Funkcja o nazwie „Test Parameter Setup” w LTE umożliwia użytkownikom skonfigurowanie wszystkich istotnych parametrów jednocześnie. Eliminowane są w ten sposób błędy użytkownika popełniane w konfiguracji złożonych warunków testowych w testach RF. Znaczącą korzyścią w testach w warunkach OTA jest zdolność przyrządu do utrzymywania i utrzymywania połączenia z DUT w dynamicznie zmieniających się warunkach utraty ścieżki dzięki szerokiemu zakresowi dynamicznemu interfejsu RF front-end.
Inną ważną cechą analizatora MT8821C jest możliwość skonfigurowania go jako zautomatyzowanego systemu testowego przy użyciu interfejsu GPIB lub Ethernet. W takiej konfiguracji analizator jest przystosowany do zdalnego sterowania. Dla użytkowników dostępne jest również narzędzie do automatyzacji zgodne ze standardem testowym 3GPP RF o nazwie ATS. Pozwala ono wybrać wymagany przypadek testowy z listy w celu wykonania w pełni zautomatyzowanego pomiaru bez interwencji użytkownika.
– Zakupiliśmy analizator komunikacji radiowej Anritsu MT8821C z różnymi opcjami sprzętowymi i programowymi. Kluczowymi czynnikami były łatwość obsługi przyrządu i zdolność do szybkiego nawiązania połączenia OTA z DUT w celu przetestowania maksymalnej mocy wyjściowej i czułości odbiornika, a także zdolność do utrzymania i utrzymania połączenia podczas testowania w warunkach połączenia promieniowanego. Kolejnym ważnym czynnikiem dla EDAG jest to, że MT8821C może być łatwo skonfigurowany jako zautomatyzowany system testowy, nawet przez początkujących użytkowników, skracając czas szkolenia i zwiększając produktywność ‑ mówi Andreas Bolaender, Dept. Manager EMC, EDAG.
– Zakup przez EDAG potwierdza, że MT8821C jest idealnym przyrządem do zautomatyzowanych testów łączności radiowej. Kluczem do sukcesu MT8821C jest wbudowany, elastyczny front-end z przełącznikami i dzielnikami RF, który eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznych sumatorów lub zestawu testowego, upraszczając w ten sposób konfigurację i kalibrację testu ‑ dodał Martin Varga, lider zespołu ds. inżynierii i technologii bezprzewodowej Anritsu w regionie EMEA dodał:
Źródło: informacje prasowe