Moduł komórkowy IoT nRF9151 firmy Nordic Semiconductor zatwierdzony do użytku w sieci LTE-M NTT DOCOMO w Japonii
Nordic Semiconductor ogłosił, że jego moduł nRF9151 o niskim poborze mocy dla zaawansowanego komórkowego IoT został pomyślnie zatwierdzony do użytku w NTT DOCOMO, największej japońskiej sieci komórkowej. Sieć LTE-M giganta telekomunikacyjnego obejmuje większość populacji kraju w całym kraju.
Łączność komórkowa IoT nRF9151
Zatwierdzenie zapewnia firmom opracowującym nowe projekty produktów z modułem nRF9151 kompatybilność z łącznością komórkową IoT w całym kraju w sieci NTT DOCOMO. Ponieważ moduł nRF9151 otrzymał również certyfikat TELEC/MIC – obowiązkowe zatwierdzenie produktu dla urządzeń radiowych i telekomunikacyjnych w Japonii – deweloperzy mają również gwarancję zgodności produktu końcowego z wymogami regulacyjnymi dotyczącymi zakłóceń elektromagnetycznych (EMI) i emisji częstotliwości radiowych (RF).
– Bezproblemowa łączność za pomocą sieci LTE-M NTT DOCOMO jest niezbędna dla naszych klientów rozwijających się z modułem komórkowym IoT nRF9151. Zapewnienie, że moduł nRF9151 spełnia wszystkie niezbędne standardy, ma kluczowe znaczenie dla dostępu do rynku w Japonii oraz w szerokim zakresie projektów i aplikacji IoT, szczególnie w wymagających zastosowaniach przemysłowych, takich jak pomiary – mówi Kristian Sæther, dyrektor produktu Cellular IoT, Nordic Semiconductor.
Zintegrowany i kompaktowy moduł
Nordic nRF9151 to wysoce zintegrowany i kompaktowy moduł z modemem wielomodowym, zaawansowanymi możliwościami przetwarzania i solidnymi funkcjami bezpieczeństwa zapewniającymi wyjątkową wydajność i wszechstronność. Moduł jest rozwiązaniem IoT o najniższym dostępnym poborze mocy, z wiodącą w branży żywotnością baterii. Obsługuje wersję 14 3GPP, zapewniając kompatybilność z najnowszymi standardami komórkowymi.
Moduł nRF9151 będzie również obsługiwał technologię Non-Terrestrial Network (NTN), stanowiącą znaczący przełom w komunikacji satelitarnej. NTN umożliwia łączność IoT z nawet najbardziej odległymi obszarami planety, otwierając nowe możliwości globalnego zasięgu.
Źródło: informacje prasowe