AMD współpracuje z Anritsu przy opracowywaniu przedprodukcyjnego procesora EPYC™
Firma Anritsu Corporation pomogła AMD przyspieszyć testowanie zgodności elektrycznej specyfikacji PCI Express® (PCIe®) dla przedprodukcyjnych procesorów AMD EPYC™. Testy przeprowadzono przy użyciu wysokowydajnego analizatora jakości sygnału Anritsu BERT Signal Quality Analyzer-R MP1900A w trudnych warunkach kanału zwrotnego, przy stratach wtrąceniowych przekraczających określone w specyfikacji CET 27 dB, a także w warunkach obciążenia przy użyciu technologii Spread Spectrum Clocking (SSC).

Źródło: Anritsu
– We współpracy z firmą Anritsu osiągnęliśmy stabilną demonstrację zgodności elektrycznej do 64 GT/s. Ta wczesna walidacja wzmacnia nasze zaangażowanie w dostarczanie niezawodnych, szybkich wejść/wyjść dla przyszłych platform opartych na procesorach AMD EPYCTM nowej generacji — powiedział Amit Goel, wiceprezes ds. inżynierii serwerów w firmie AMD.
– AMD jest kluczowym partnerem technologicznym w rozwoju technologii PCIe. Będziemy nadal odpowiadać na różne potrzeby testowe i rozszerzać funkcje testowania zgodności PCIe, jednocześnie przyczyniając się do oceny jakości i wydajności projektowania urządzeń PCIe poprzez propozycje kierowane do organizacji normalizacyjnych — powiedział Takeshi Shima, dyrektor, starszy wiceprezes i prezes Test & Measurement Company w Anritsu Corporation.
Technologia PCIe 6.0 to standard nowej generacji, który zapewnia przepustowość 64 GT/s na linię i do 256 GB/s w konfiguracji ×16 jako szybki interfejs między urządzeniami wewnętrznymi, takimi jak procesory, karty graficzne, dyski SSD i karty sieciowe. Zachowując kompatybilność z poprzednimi standardami, zapewnia wysoce niezawodną i wydajną komunikację w takich dziedzinach, jak sztuczna inteligencja (AI), obliczenia o wysokiej wydajności (HPC) i szybkie pamięci masowe, znacznie przyczyniając się do poprawy wydajności centrów danych i systemów analitycznych nowej generacji.
Źródło: informacje prasowe

Anritsu wprowadza rozwiązanie do testowania urządzeń 5G
Anritsu i Fujikura uzyskały zgodne wyniki pomiarów Equivalent Core Crosstalk między rdzeniami w słabo sprzężonych światłowodach wielordzeniowych
Nowe procesory AMD EPYC Embedded 



