LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Intel inwestuje 5 mld EUR w rozbudowę produkcji w Europie

Globalny popyt na sztuczną inteligencję i obliczenia o wysokiej wydajności napędza zapotrzebowanie na zaawansowane układy scalone do zasilania „fabryk AI”. Firma Intel zwiększa moce produkcyjne w Irlandii, aby dostarczać procesory Intel Xeon 6 oraz procesory Intel Xeon nowej generacji oparte na węźle technologicznym Intel 3. Ta strategiczna inwestycja zwiększa obecny poziom produkcji, przyspiesza działania badawczo-rozwojowe oraz pozwala na pełne wykorzystanie istniejących pomieszczeń czystych, wzmacniając europejski łańcuch dostaw półprzewodników i zaspokajając potrzeby branży.

Intel rozbuduje moce produkcyjne zakładu w kampusie Leixlip w Irlandii aby dostarczać procesory Intel Xeon 6 oraz procesory Intel Xeon.

Intel rozbuduje moce produkcyjne zakładu w kampusie Leixlip w Irlandii aby dostarczać procesory Intel Xeon 6 oraz procesory Intel Xeon | źródło: Intel

Rozbudowa obejmuje modernizację istniejących zakładów produkcyjnych na terenie kapusu Leixlip oraz instalację najnowocześniejszego sprzętu produkcyjnego. Kluczowe ulepszenia infrastruktury obejmują zautomatyzowany system transportowy w celu zintegrowania odrębnych modułów kampusu w jedno, szybkie środowisko produkcyjne.

Realizacja tego programu inwestycji kapitałowych o wartości 5 mld EUR rozpoczęła się na początku tego roku. Oczekuje się, że projekt ten zapewni zatrudnienie wyspecjalizowanym fachowcom z branży budowlanej i montażu sprzętu, a także stworzy pełnoetatowe stanowiska pracy w sektorze zaawansowanych technologii w firmie Intel.

Wzmocnienie irlandzkiego ekosystemu półprzewodników

Ta inwestycja o wartości 5 mld euro stanowi zdecydowane zobowiązanie do maksymalizacji mocy produkcyjnych w naszym kampusie w Leixlip oraz zwiększenia zakresu usług, jakie możemy zapewnić klientom Intel Foundry. Inwestując w nasze istniejące fabryki za pomocą najnowocześniejszych technologii i instalując najnowocześniejsze narzędzia, nie tylko zwiększamy produkcję kluczowych produktów, takich jak Xeon 6 i procesory Intel Xeon nowej generacji oparte na procesie technologicznym Intel 3, ale także zapewniamy, że Irlandia pozostanie w czołówce najbardziej zaawansowanych ekosystemów produkcyjnych na świecie – powiedział Naga Chandrasekaran, wiceprezes wykonawczy, dyrektor ds. technologii i operacji oraz dyrektor generalny Intel Foundry.

To zobowiązanie stanowi istotny wkład w realizację ambicji Unii Europejskiej w zakresie suwerenności technologicznej, zapewniając dostawy najnowocześniejszych procesorów.

Od momentu rozpoczęcia działalności w 1989 roku firma Intel zainwestowała w Irlandii ponad 30 mld EUR, a kampus w Leixlip stanowi jeden z najbardziej zaawansowanych zakładów produkcyjnych przedsiębiorstwa. Zatrudnia 4 900 osób i odgrywa wiodącą rolę w dziedzinie innowacji w branży półprzewodników, znacząco przyczyniając się do budowania reputacji Irlandii jako globalnego centrum technologicznego.

Wykwalifikowana kadra i odporne łańcuchy dostaw

Najnowsza inwestycja firmy Intel w Leixlip, warta wiele miliardów euro, stanowi potężny dowód zaufania do Irlandii, naszych zasobów wykwalifikowanej kadry oraz naszej pozycji w samym sercu najbardziej zaawansowanego ekosystemu produkcyjnego w Europie. W czasach gwałtownych zmian technologicznych i globalnej konkurencji ta ekspansja wzmacnia rolę Irlandii w zapewnianiu odpornych łańcuchów dostaw półprzewodników oraz umacnia nasze ambicje, by pozostać światowym liderem w dziedzinie innowacji, wydajności i zrównoważonego wzrostu gospodarczego – oznajmił z zadowoleniem premier Micheál Martin T.D.

Intel jest jednym z najdłużej działających i najbardziej strategicznie ważnych inwestorów w Irlandii. Projekt ten pokazuje wartość wykwalifikowanej siły roboczej Irlandii, ekosystemu innowacji oraz stabilnego otoczenia biznesowego, a jednocześnie umacnia wiodącą pozycję Irlandii w dziedzinie zaawansowanej produkcji półprzewodników, wspierając zarówno europejską konkurencyjność, jak i odporne globalne łańcuchy dostaw – dodał dyrektor generalny IDA Ireland, Michael Lohan.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!