LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Nowe narzędzie do debugowania dwurdzeniowych mikrokontrolerów LPC4300 firmy NXP

 

 

 

Firma PLS opracowała nową wersję środowiska Universal Debug Engine (UDE 3.0.7) wyposażoną w zoptymalizowane funkcje debuggingu i testowania układów LPC4300 produkowanych przez NXP.

LPC4300 to rodzina dwurdzeniowych mikrokontrolerów SoC (System-on-Chip) typu DSC (Digital Signal Controller), w której rdzenie ARM Cortex-M4 i Cortex-M0 są połączone w układ asymetryczny. Każdy z rdzeni pracuje z własnym zegarem i zasilaniem, a komunikacja odbywa się poprzez współdzieloną pamięć.

Rdzenie współdzielą także interfejs JTAG/SWD, poprzez który można je debuggować. Takie rozwiązanie wymaga od debuggera inteligentnego zarządzania zasobami układu. Nowe UDE wersji 3.0.7 umożliwia ustawianie breakpointów i watchpointów bezpośrednio w oknie programu lub podgląd w oknie danego rdzenia. Środowisko obsługuje też technologie CoreSight, takie jak: Serial Wire Viewer (SWV), Instrumentation Trace Macrocell (ITM) i Data Watchpoint Trace (DWT), dzięki czemu obserwacja systemu w czasie rzeczywistym jest możliwa z bardzo małym narzutem czasowym lub nawet bez żadnych zmian. Zapisane dane można wyświetlić w formie graficznej, a podstawa czasu może pochodzić z urządzenia docelowego lub z komputera używanego jako host.

Układy rodziny LPC4300 są wyposażone w różne zestawy peryferiów, takich jak: USB, CAN, przetwornik A/C, PWM, kontrolery Ethernetu czy wyświetlacza LCD. Wszystkie te moduły wbudowane można wizualizować i konfigurować z poziomu środowiska debuggingowego w formie tekstowej. Poza tym, UDE 3.0.7 jest w pełni integrowalne z Eclipsem i może pracować jako debugger skrośny.

Firma PLS ma w ofercie także sprzętowe moduły komunikacji nazwane Universal Access Device (UAD), wyposażone w rozszerzenie interfejsu JTAG/SWD, które współpracuje z układami rodziny LPC4300 (dot. UAD2+/UAD3+). Pozwala ono na oddalenie komputera-hosta od urządzenia docelowego na kilka metrów przy zachowaniu wysokiej odporności na zakłócenia. Dla projektantów oznacza to, że tych samych narzędzi można użyć w fazie projektowania, w czasie testów terenowych oraz do serwisowania.

Więcej informacji: http://www.pls-mc.com/

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!