[ZWYCIĘZCA LOTERII] Wygraj płytkę projektową Microchip MCP39F511N – monitor zasilania
Loteria, w której można było wygrać płytkę demonstracyjną Microchip MCP39F511N, została rozstrzygnięta.
MIKROKONTROLER.PL wspólnie z firmą Microchip ogłosił w maju loterię, w której można było wylosować płytkę Microchip MCP39F511N Power Monitor – w pełni funkcjonalne rozwiązanie do monitorowania zasilania. Obsługuje ona zasilanie jednofazowe i umożliwia monitorowanie dwóch obciążeń, obliczając standardowe parametry dotyczące zużycia mocy..
19 czerwca przyjęte zostały ostatnie rejestracje osób zainteresowanych wygraniem płytki Microchip Curiosity.
Płytkę wygrał pan Maciej Cebula z firmy Dräxlmaier w Gliwicach.
Nagroda zostanie wysłana przez firmę Microchip.



Instytut Łukasiewicz – PIMOT otworzył Centrum Elektromobilności i Automatyzacji Transportu
Microamp pozyskał 6,5 mln EUR i wsparcie w ramach programu EIC Accelerator UE na rozwój platformy bezprzewodowej Any-G mmWave AI-RAN
Imec osiąga czterokrotne zwiększenie zasięgu UWB dzięki wąskopasmowemu układowi odbiorczemu zgodnemu ze standardem IEEE 802.15.4ab 


![https://www.youtube.com/watch?v=gHcP8AajoN4 Szymon Robak oprowadza po katowickim Laboratorium Badań Kompatybilności Elektromagnetycznej w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytucie Sztucznej Inteligencji i Cyberbezpieczeństwa. Zapraszamy na film! [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szymon-Robak-tytulowe.png)
![https://www.youtube.com/watch?v=BgxJVTwYJ-s Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania krótkich wypowiedzi prelegentów Hardware Forum 2026 i organizatorów majowej konferencji dla inżynierów z branży elektronicznej: Konrad Bruliński z Lemontech, prof. Krzysztof Kulpa z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Huber z FLC, Ewa Załupska z firmy KROK, Jerzy Kozieł z MPTECH, Grzegorz Potyralski z VIGO Photonics, dr Krzysztof Czuba z Politechniki Warszawskiej, Anna Beata Kalisz Hedegaard z Quantum Security Defence, Adrian Cichosz z Elhurt Dystrybucja Anna Kamińska z Creotech Quantum, oraz Łukasz Jaeszke i Adam Jaeszke z TEK.day [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/05/tytulowe-film-1.png)

