LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Artykuły

ZL32ARM – budowa, cechy i parametry

ZL32ARM jest tanim zestawem uruchomieniowym dla mikrokontrolerów LPC1100 (wyposażonych w 32-bitowy rdzeń Cortex-M0) zintegrowanym z programatorem ISP. Zestaw jest zasilany ze złącza USB (5 V), wyposażono go w dedykowane złącza interfejsów I2C i SPI, linie GPIO zostały wyprowadzone na złącza szplikowe gold-pin rozmieszczone w rastrze 2,54 mm.

Tu kliknij, żeby przejść do strony książki „Mikrokontrolery LPC1100. Pierwsze kroki”.

Podstawowe właściwości zestawu ZL32ARM

  • mikrokontroler LPC1114FBD48/301 z rdzeniem Cortex-M0 (32 kB Flash, 8 kB RAM)
  • rezonator kwarcowy 12 MHz
  • wbudowany programator USB
  • możliwość odłamania programatora i wykorzystania go z innymi zestawami ewaluacyjnymi
  • dwie diody LED
  • 5-pozycyjny joystick
  • potencjometr dołączony do przetwornika A/C
  • przycisk reset
  • złącze I2C (zgodne z serią KAmod)
  • złącze SPI (zgodne z serią KAmod)
  • linie I/O mikrokontrolera wyprowadzone na złącza szpilkowe
  • zasilanie z portu USB

Zestaw ZL32ARM jest dostępny w sklepie KAMAMI.pl.

Dla czytelników książki „Mikrokontrolery LPC1100. Pierwsze kroki” sklep KAMAMI.pl przygotował specjalną ofertę promocyjną zakupu zestawu ZL32ARM oraz modułów KAmod używanych w przykładach prezentowanych w książce.

 

Rozmieszczenie elementów na płytce ZL32ARM

Na rysunku poniżej przedstawiono rozmieszczenie najważniejszych elementów na płytce drukowanej zestawu ZL32ARM. Po lewej stronie rysunku (na żółtobrązowym prostokącie) znajduje się część ewaluacyjna zestawu, po prawej stronie rysunku (na zielonym prostokącie) znajduje się programator ISP.

Budowa zestawu ZL32ARM

Budowa zestawu ZL32ARM

 

 

 Programator w zestawie jest dołączony do mikrokontrolera LPC1114 ale dzięki specjalnej budowie zestawu, płytki można rozłamać uzyskując niezależne od siebie: programator ISP i komputerek z LPC1114. Po rozdzielniu płytek komputerek powinien być zasilany stabilizowanym napięciem +3,3 V, na przykład poprzez złącze ISP (jak na rysunku poniżej).

Konfiguracje złącz ISP w zależności od konfiguracji PCB

Konfiguracje złącz ISP w zależności od konfiguracji PCB

 

 

Do pobrania

 

ZL32ARM w Internecie

Portal FORBOT.pl przygotował krótki kurs obsługi zestawu ZL32ARM, który został opublikowany pod adresami:

 

Opcjonalna modyfikacja ZL32ARM na potrzeby książki

Autorzy książki chcąc pokazać elasyczność mikrokontrolerów LPC1114, w testowych aplikacjach wykorzystywali moduły KAmod zasilane napięciami 3,3V lub 5V. Zestaw ZL32ARM nie został wyposażony w złącze umożliwiające wygodne pobranie napięcia 5V, w związku z czym czytelnicy chcący przetestować pracę zestawu ZL32ARM w aplikacjach zasilanych napięciem 5V mogą wykonać jego niewielką przeróbkę, polegającą na dolutowaniu do stabilizatora LDO (jak na rysunku poniżej) pojedynczego gold-pinu, który będzie spełniał rolę złącza 5V.

Modyfikacja zestawu ZL32ARM, pozwalająca wygodnie zasilać peryferia napięciem 5V

Modyfikacja zestawu ZL32ARM, pozwalająca wygodnie zasilać peryferia napięciem 5V

 

 

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!