Nowe stacje lutownicze PACE w ofercie Grupy RENEX
Grupa RENEX, działając jako dystrybutor firmy PACE, poinformowała o wprowadzeniu na rynek trzech nowych stacji lutowniczych. Dostępne od tego roku modele to MBT 360, ST 35 i ST 125.
MBT 360 to nowe urządzenie w bardzo popularnej serii profesjonalnych stacji naprawczych przeznaczonych do demontażu i montażu elementów SMD i PTH. Urządzenie dzięki wbudowanemu dwufunkcyjnemu kompresorowi i obsługiwanym specjalistycznym rączkom pozwala zarówno na pracę w trybie hot air, jak i na zasysanie lutowia i oczyszczanie punktów lutowniczych, co ma kluczowe znaczenie przy tego typu pracach. Zastosowane funkcje ISB i automatycznego wyłączania wydłużają okres żywotności grotów nawet 6–krotnie i zmniejszają koszty eksploatacji.
ST 35 jest wydajnym kosztowo modelem cyfrowej stacji lutowniczej. Zastosowana w tym urządzeniu technologia SensaTemp® opracowana przez PACE maksymalizuje transfer ciepła w bezpiecznych, niskich i stabilnych temperaturach. Nowe stacje lutownicze są przy tym kompaktowe i zaprojektowane tak, by można je ustawiać jedno na drugim oszczędzając miejsce i zwiększając ergonomię stanowiska pracy.
Nowe urządzenie ST 125 to uniwersalne rozwiązanie przeznaczone dla użytkowników realizujących zróżnicowane projekty montażu, demontażu i naprawy. Lutownica PACE pozwala na pracę – lutowanie, odlutowanie i usuwanie – z szerokim spektrum komponentów. System standardowo wyposażono w opatentowaną technologię pompy Hi-Flo Snap-Vac. Zapewnia ona szybkie i czyste usuwanie lutu z każdego złącza przelotowego lub powierzchniowego.
Produkty PACE – oraz pozostałe urządzenia szerokiej oferty RENEX można wypróbować w Centrum Technologiczno-Szkoleniowym, a także Demoroom we Włocławku. Doradcy Techniczno–Handlowi RENEX dysponujący urządzeniami demonstracyjnymi, nieodpłatnie przeprowadzają też u klientów prezentację produktów, tak aby wybrać optymalne rozwiązanie.
Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu dth@renex.pl
Więcej na www.renex.pl



Instytut Łukasiewicz – PIMOT otworzył Centrum Elektromobilności i Automatyzacji Transportu
Microamp pozyskał 6,5 mln EUR i wsparcie w ramach programu EIC Accelerator UE na rozwój platformy bezprzewodowej Any-G mmWave AI-RAN
Imec osiąga czterokrotne zwiększenie zasięgu UWB dzięki wąskopasmowemu układowi odbiorczemu zgodnemu ze standardem IEEE 802.15.4ab 


![https://www.youtube.com/watch?v=gHcP8AajoN4 Szymon Robak oprowadza po katowickim Laboratorium Badań Kompatybilności Elektromagnetycznej w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytucie Sztucznej Inteligencji i Cyberbezpieczeństwa. Zapraszamy na film! [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szymon-Robak-tytulowe.png)
![https://www.youtube.com/watch?v=BgxJVTwYJ-s Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania krótkich wypowiedzi prelegentów Hardware Forum 2026 i organizatorów majowej konferencji dla inżynierów z branży elektronicznej: Konrad Bruliński z Lemontech, prof. Krzysztof Kulpa z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Huber z FLC, Ewa Załupska z firmy KROK, Jerzy Kozieł z MPTECH, Grzegorz Potyralski z VIGO Photonics, dr Krzysztof Czuba z Politechniki Warszawskiej, Anna Beata Kalisz Hedegaard z Quantum Security Defence, Adrian Cichosz z Elhurt Dystrybucja Anna Kamińska z Creotech Quantum, oraz Łukasz Jaeszke i Adam Jaeszke z TEK.day [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/05/tytulowe-film-1.png)

