„AIm the Power” Arrow MultiSolution Day Polska 2024
Podczas wydarzenia, które odbędzie się 10 września br. w Centrum Olimpijskim Warszawie, firmy z branży elektronicznej zaprezentują technologie AI i półprzewodników mocy. Można będzie obejrzeć prezentacje i pokazy, nawiązać kontakty oraz zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami uczestnicząc w wykładach i rozmawiając z przedstawicielami zaproszonych firm.
Mocny początek – „Realising AI at the Edge”
Pierwszy wykład pt. „Realising AI at the Edge” przedstawi George Dickey, lider technologii przetwarzania i sztucznej inteligencji w regionie EMEA w Arrow Electronics. Opowie o inżynierii danych, optymalizacji modeli, wdrażaniu do urządzeń brzegowych i monitorowaniu. Zabierze uczestników w świat urządzeń AI, który obejmie mikrokontrolery, mikroprocesory, akceleratory neuronowe, układy FPGA i dedykowane AI SOC, przy jednoczesnym uwzględnieniu mocy, wydajności, opóźnień, ekosystemu i narzędzi.
Uczenie maszynowe w systemach wbudowanych na brzegu sieci
Infineon przedstawi wbudowaną sztuczną inteligencję umożliwiającą tworzenie najbardziej innowacyjnych rozwiązań w najbardziej opłacalny sposób.
Connected RTOS w urządzeniach przyszłości
Uczestnicy przyjrzą się zasadom projektowania Zephyr RTOS (Real Time Operating System), obejrzą zastosowane komponenty, zapoznają się z rozwojem sterowników i poznają definicję urządzeń.
Silabs
Silicon Labs zaprezentuje najnowsze podejście do śledzenia (sondowania kanałów) i sztucznej inteligencji.
Rozwiązania AI oparte na układach FPGA
Układy FPGA są szczególnie polecane do implementacji sztucznej inteligencji w systemach wbudowanych, gdzie ważna jest energooszczędność. Dodatkowo, jako że są one z definicji reprogramowalne, zapewniają szereg unikatowych funkcji wspierających niestandardowe typy danych i zapewniających bezpieczeństwo systemu. Podczas sesji pokazane zostaną rozwiązania dla aplikacji AI oparte o układy FPGA oferowane przez Arrow Electronics.
Złącza i rozwiązania do ładowania HIVONEX
TE przedstawi rozwiązania wysokonapięciowe, które umożliwią płynne przejście do następnej generacji e-mobilności, zapewniając „punkt kompleksowej obsługi” dla wszystkich potrzeb związanych z pojazdami elektrycznymi o dużej mocy.
NXP MCX
NXP zaprezentuje innowacyjną rodzinę swoich produktów i swoje zaangażowanie w ich bezpieczeństwo oraz doświadczenie z programowaniem.
Wyzwania i rozważania związane z projektowaniem SiC
Wolfspeed omówi główne zalety przejścia na technologię SiC, takie jak zwiększona gęstość mocy, wyższa ogólna wydajność systemu i zastosowanie nowych topologii konwerterów. Pokaże kluczowe aplikacje, w których zastosowano urządzenia zasilające SiC. Poruszy również kwestie projektowe i techniki z wykorzystaniem urządzeń SiC w celu uniknięcia niepożądanych efektów związanych z wysokim napięciem i szybkością narastania prądu, takich jak pasożytnicze zakłócenia EMI i przesłuchy.
NVidia AI – system definiowany programowo
Uczestnicy posłuchają też o NVIDIA Metropolis, TAO i DeepStream. Systemy NVIDIA Jetson to platformy definiowane programowo, które są przeznaczone do zastosowań wbudowanych i brzegowych. Prelekcja obejmie też przegląd oprogramowania NVIDIA, w tym Metropolis, Deepstream i TAO, a także ogólne wprowadzenie do platform Jetson.
Inteligentne rozwiązania zasilania
Onsemi przedstawi wyzwania i najnowsze technologie w rozwiązaniach BMS (Battery Management System). Słuchacze dowiedzą się jak zbudować BMS oraz jaką architekturę wykorzystać do zasilania. Razem z prelegentem przeanalizują specyficzne potrzeby w przemyśle i motoryzacji w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego oraz praktyczne metody projektowania takich rozwiązań.
Na zakończenie grill
Po wydarzeniu wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na sesję networkingową na terenie obiektu. Będą mogli zadawać pytania prelegentom i przedstawicielom firm w swobodnej atmosferze, zajadając potrawy z grilla i popijając napoje gazowane.