LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Nagroda IERA 2024: Firma Realtime Robotics nagrodzona za narzędzie do optymalizacji

Nagroda za „Innowacyjność i przedsiębiorczość w dziedzinie robotyki i automatyki” (IERA – Innovation and Entrepreneurship in Robotics & Automation) w 2024 r. trafiła do Realtime Robotics. Amerykańska firma z Bostonu zdobyła prestiżową nagrodę za w pełni automatyczne narzędzie do planowania ruchu dla robotów przemysłowych. Rozwiązanie to opracowuje zoptymalizowaną „choreografię” dla robotów ściśle współpracujących ze sobą bez kolizji w komórkach roboczych. W tym roku po raz pierwszy wszyscy czterej finaliści są nowicjuszami w branży.

Finaliści wyróżniają się wysoką jakością i pokazują, że branża robotyki wkroczyła w nowy okres – powiedziała Andra Keay, przewodnicząca IERA Awards i wiceprzewodnicząca RAS Industrial Activities Board. – Po raz pierwszy wszystkie firmy, które znalazły się w finale są młode i powstały w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Nowicjusze ci pozyskali ponad 500 milionów dolarów inwestycji i zatrudniają ponad 1300 osób. Z niecierpliwością czekamy na kolejne młode firmy zajmujące się robotyką, które w przyszłości będą miały duże cele komercyjne.

Znalezienie najlepiej dopasowanej choreografii

Tegoroczny zwycięzca, Realtime Robotics, jest pionierem w optymalizacji zrobotyzowanych komórek roboczych w celu poprawy wydajności i skrócenia czasu cyklu. Narzędzie rozwiązuje zadanie planowania ruchu z dużą prędkością – oceniając setki tysięcy rozwiązań przed dostarczeniem producentom zoptymalizowanych ścieżek, sekwencji i obrotów narzędzi dla ich robotów.

Tradycyjnie programowanie komórki roboczej jest czasochłonnym zadaniem dla inżynierów, a znalezienie dobrej choreografii jest typowym wąskim gardłem. Co więcej, gdy zadania robotów ulegają zmianie, proces planowania trzeba zaczynać od nowa. Narzędzie opracowane przez Realtime Robotics jest w pełni zautomatyzowane i opracowuje dobry plan ruchu z dużą prędkością. Klienci z branży produkcyjnej, magazynowej i logistycznej mogą z niego skorzystać instalując gniazda robocze lub chcąc poprawić wydajność robotów bez zakłócania produkcji. Przyszłe wersje narzędzia mogą zoptymalizować zużycie energii lub przestrzeń na podłodze.

To ogromny zaszczyt zostać wyróżnionym przez wiodące organizacje w branży robotyki – powiedział Will Floyd-Jones, współzałożyciel Realtime Robotics. – Nagroda jest potwierdzeniem na najwyższym poziomie naszego rozwiązania optymalizacyjnego i niestrudzonych wysiłków naszego zespołu, aby wprowadzić tę wizję na rynek.

IFR Press Room

Zwycięzca nagrody IERA 2024 od lewej: Koji Kobayashi i Will Floyd-Jones, Realtime Robotics; Andra Keay, przewodnicząca IERA Awards, IEEE-RAS © IEEE-RAS

Finaliści

Pozostali trzej finaliści nagrody IERA to:

  • – Fourier Intelligence z Szanghaju w Chinach ze swoim Humanoidalnym Robotem „GR-1”, robotem z możliwościami kontroli ruchu podobnymi do ludzkich.
  • – Youibot Robotics z Shenzhen w Chinach, ze swoim robotem „OW12”, mobilnym manipulatorem wykorzystywanym w automatyzacji produkcji półprzewodników.
  • – Neura Robotics z Metzingen w Niemczech zaprezentowała swoją platformę Cognitive Robotics Platform.

Finał konkursu odbył się podczas Międzynarodowej Konferencji Robotyki i Automatyki w Jokohamie w Japonii.

Źródło: informacje prasowe

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!