Kongres INSECON: cyberbezpieczeństwo bez tajemnic | 2-3.04.2025
W dniach 2 i 3 kwietnia 2025 r. odbędzie się w Poznaniu Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON 2025. Wydarzenie będzie okazją do zapoznania się z ofertą i możliwościami robotów Łukasiewicz – PIAP.
Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON to jedno z najważniejszych spotkań ekspertów IT z zakresu cyberbezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej i jedyne w Polsce organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
Celem kongresu jest zwiększenie świadomości na temat aktualnych i przyszłych zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz przedstawienie narzędzi i dobrych praktyk skutecznego zabezpieczenia i reagowania. W programie przewidziano ponad kilkanaście sesji tematycznych, wykłady i dyskusje z udziałem prelegentów z Polski i zagranicy, a także specjalne strefy interaktywne, takie jak CyberHackLab i Cyber Bastion. CyberHackLab to zawody CTF (Capture the Flag), gdzie specjaliści przetestują swoje umiejętności w cyberobronie, zaś Cyber Bastion będzie praktyczną rywalizacją w ochronie systemów IT przed cyberatakami.
W strefie expo firmy i start-upy zaprezentują przełomowe technologie z zakresu cyberbezpieczeństwa, AI i blockchain. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą czołowych dostawców usług IT, producentów oprogramowania oraz firm zajmujących się ochroną infrastruktury krytycznej, w tym z rozwiązaniami Microsoft, Dell Technologies czy DAGMA. To także doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych i omówienia potencjalnej współpracy z liderami branży.
INSECON zgromadzi czołowych ekspertów z sektora wojskowego, administracji publicznej, biznesu oraz branży IT, którzy omówią najnowsze zagrożenia i innowacyjne technologie w zakresie ochrony cyfrowej. Wśród uczestników znajdą się przedstawiciele służb mundurowych, biznesu (m.in. Microsoft, T-Mobile i Dell Technologies) oraz samorządowych, a także operatorzy infrastruktury krytycznej. Kongres będzie również okazją do nawiązania współpracy, wymiany doświadczeń oraz prezentacji innowacyjnych produktów i usług wspierających ochronę cyberprzestrzeni.
Wieczorne spotkanie networkingowe umożliwi kontynuację dyskusji na temat cyberbezpieczeństwa w mniej formalnej atmosferze, sprzyjając budowaniu relacji i współpracy między uczestnikami.
Najważniejsze tematy INSECON 2025:
- ciągłość działania biznesowego i odzyskiwanie po incydentach,
- zarządzanie podatnościami i bezpieczeństwo łańcucha dostaw,
- zintegrowane zarządzanie kryzysowe w zakresie cyberbezpieczeństwa,
- sztuczna inteligencja w cyberbezpieczeństwie – korzyści i ryzyka,
- cyberbezpieczeństwo w samorządach – nowe programy ochrony,
- aspekt ludzki w cyberbezpieczeństwie: inżynieria społeczna, błędy ludzkie i zarządzanie zaufaniem,
- ochrona prywatności i tożsamości w sieci,
- tarcza Wschód – fortyfikacja wschodniej flanki NATO w cieniu wojny na Ukrainie,
- polska prezydencja w UE – wojna hybrydowa na czas po Monachium.
Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON to inicjatywa mająca na celu zwiększenie świadomości w zakresie aktualnych i przyszłych zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz prezentację narzędzi i dobrych praktyk skutecznego zabezpieczenia i reagowania. Kongres organizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Grupą MTP stanowi platformę wymiany wiedzy i doświadczeń dla ekspertów z Polski i zagranicy.
Z programem wydarzenia można zapoznać się tutaj.
Źródło: Łukaszewicz-PIAP