Obsługa graficznego wyświetlacza z telefonu Nokia 3310 za pomocą mikrokontrolerów STM32
Na rys. 2 pokazano przebiegi czasowe przy przesyłaniu bajtu danych lub rozkazu do sterownika wyświetlacza.
Rys. 2. Sposób przesłania bajtu do sterownika PCD8544
Transmisja rozpoczyna się od uaktywnienia linii nSCE (ustawienia jej w stan niski). Dane z linii SDIN są wpisywane do rejestru sterownika przy narastających zboczach sygnału zegarowego SCLK. W przykładzie pokazanym na rys. 2, po wpisaniu pojedynczego bajtu linia nSCE staje się nieaktywna. Sterownik akceptuje wpisywanie bloku bajtów z aktywnym nSCE (bez konieczności przechodzenia w stan wysoki tej linii po każdym przesłanym bajcie), co przyspiesza przesyłanie danych.
| Rozmieszczenie wyprowadzeń modułu wyświetlacza z telefonu Nokia 3310
|
Napięcie zasilające wyświetlacz (Vdd) powinno mieć wartość z zakresu 2,7V…3,3V. Napięcie zasilające matrycę wyświetlacza (6…8 V) jest wytwarzane w wewnętrznej przetwornicy sterownika, wyprowadzono je na styk Vout, do którego należy podłączyć zewnętrzny kondensator filtrujący o pojemności 10mF.
Na rys. 3 pokazano podstawowy schemat ilustrujący podłączenie modułu wyświetlacza do mikrokontrolera.
Rys. 3. Schemat podłączenia modułu wyświetlacza z Nokii 3310 do mikrokontrolera




Od wzmacniacza nieodwracającego do integratora i wzmacniacza ładunkowego, czyli historia z zaskakującą pointą jak w dobrym kryminale
Green czy smart? Jak decyzje ESG zaczynają optymalizować procesy produkcyjne
Firma Semicon ma w ofercie narzędzia do obróbki przewodów 

![https://www.youtube.com/watch?v=BgxJVTwYJ-s Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania krótkich wypowiedzi prelegentów Hardware Forum 2026 i organizatorów majowej konferencji dla inżynierów z branży elektronicznej: Konrad Bruliński z Lemontech, prof. Krzysztof Kulpa z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Huber z FLC, Ewa Załupska z firmy KROK, Jerzy Kozieł z MPTECH, Grzegorz Potyralski z VIGO Photonics, dr Krzysztof Czuba z Politechniki Warszawskiej, Anna Beata Kalisz Hedegaard z Quantum Security Defence, Adrian Cichosz z Elhurt Dystrybucja Anna Kamińska z Creotech Quantum, oraz Łukasz Jaeszke i Adam Jaeszke z TEK.day [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/05/tytulowe-film-1.png)



