LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Artykuły

Freescale Tower: nowatorski zestaw uruchomieniowy

  • płytka sensorów TWR-SENSOR-PAK – fot. 6, na której zintegrowano dwa akcelerometry (MMA7660, MMA6900), czujnikiem ciśnienia (MPL115A), czujniki nastawników bezstykowych (MPR121 i MPR032), czujnik SHT21 firmy Sensirion służący do pomiaru temperatury i wilgotności, czujnik oświetlenia, odbiornik podczerwieni oraz lokalny mikrokontroler MC9S08QE96, który można wykorzystać do testowania własnej aplikacji,
  • uniwersalna płytka montażowa (fot. 7), pozwalająca użytkownikowi wyposażyć Tower System w dowolny zestaw własnych peryferiów.

 

Fot. 7. Uniwersalna płytka do montażu 
przewlekanego

Fot. 7. Uniwersalna płytka do montażu przewlekanego

 

Zestawy można budować samodzielnie dobierając płytki, można także skorzystać z propozycji firmy Freescale, w ofercie której znajdują się kompletne konfiguracje cieszące się największym powodzeniem wśród odbiorców.
Budowa mechaniczna płytek rozszerzających umożliwia stosowanie ich zarówno jako elementów zestawu ewaluacyjnego, jak i samodzielnych modułów w aplikacjach użytkownika, co wymaga wyposażenia ich w tanie i łatwo dostępne złącza PCIexpress. Złocone styki krawędziowe zapewniają dobrą trwałość styków i ich odporność na korozję.

Programy narzędziowe

Firma Freescale dla wszystkich mikrokontrolerów stosowanych w Tower System udostępnia bezpłatną wersję (Special Edition) pakietu CodeWarrior. Umożliwia ona tworzenie kompletnych aplikacji niekomercyjnych z ograniczeniem objętości kodu wynikowego (dla pojedynczego pliku obj) do 64 kB (dla ColdFire V1) lub 128 kB (ColdFire V2 i „większe”), pozostałe możliwości odpowiadają komercyjnej wersji pakietu CodeWarrior Basic. Do dyspozycji programistów jest także bezpłatne narzędzie programowe o nazwie FreeMaster, które umożliwia wygodne monitorowanie wartości zmiennych wykorzystywanych w programie i ich efektowną prezentację graficzną. Stany poszczególnych zmiennych są pobierane przez oprogramowanie on-line z monitorowanego mikrokontrolera za pomocą interfejsu sprzętowego BDM lub OS-BDM.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!