Kurs programowania mikrokontrolerów Coldfire firmy Freescale – zaczynamy!

Kolejne okno (Add Additional Files) pomijamy. Gdbyśmy od razu przy tworzeniu projektu chcieli dołączyć jakieś pliki (np. dodatkowe biblioteki), to uczynilibyśmy to w tym kroku. Klikamy Dalej i w kolejnym kroku zaznaczamy pozycję Processor Expert, aby otrzymać dostęp do kreatora. W tym momencie możemy śmiało kliknąć Zakończ.

 

Rys. 
8.

Rys. 8.

 

 

Po kliknięciu zakończ wyskoczy nam okno wyboru mikrokontrolera pod względem ilości wyprowadzeń, w którym wybieramy obudowe LQFP 80-pinową.

 

Rys. 
9.

Rys. 9.

 

 

W kolejnym oknie mamy wybór pomiędzy wersją Debug a Release. Odznaczamy Release i klikamy OK.

Konfiguracja

Po utworzeniu projektu przejdziemy do dość ważnej części, jaką jest ustawienie podstawowych właściwości mikrokontrolera w oknie Componet Inspector. W oknie tym można ustawić wiele rzeczy, poczynając od wyboru źródła zegarowego aż po ustawienia pętli fazowej lub częstotliwościowej. Opis każdej pozycji pojawia się w dymku po najechaniu myszką, a bardziej szczegółowy opis dostępny jest w menu Help Inspector, dlatego też nie będzie on przedmiotem naszego kursu.

 

Czym różni się wersja Debug od Release?

Przy tworzeniu komercyjnych projektów programista opiera cały projekt na dwóch wersjach, wersji Debug i Release.

  • Wersja Debug posiada w sobie wszystkie biblioteki nawet te niepotrzebne dodatkowo służy ona jak sama nazwa wskazuje do debugowania.
  • Wersja Release to wersja wydawnicza/produkcyjna, czyli wersja ostateczna która przeznaczona jest do wdrożenia, posiada ona tylko niezbędne biblioteki.

 

Rys. 
10.

Rys. 10.

 

 

Uwaga!
Powyższe ustawienia są standardowe i wygenerowane przez CW na podstawie wyboru mikrokontrolera (punkt 1).

O autorze