Seminaria firmy Contrans TI Sp. z o.o. na Automaticonie 2011

 

Firma Contrans TI Sp. z o.o., dystrybutor elementów elektronicznych, zaprasza na  swoje seminaria, towarzyszące tegorocznym targom Automaticon. Ich tematyka związana jest z zagadnieniami sterowania napędów.

Seminarium „Rozwiązania sterowania silnikami z wykorzystaniem układów Texas Instruments”  (środa, 06.04 o godz. 14.00) poprowadzi Mirosław Sadowski, inżynier aplikacyjny firmy Texas Instruments.
Aby zbudować nowoczesny napęd, trzeba zadbać o wiele aspektów spoza zakresu elektromechaniki. Nieodłączną częścią urządzenia jest rozbudowany moduł elektroniczny, odpowiedzialny za kontrolę parametrów pracy i sterowanie, realizujący jednoczesny pomiar wielu sygnałów, sterujący pracą kluczy i komunikujący się ze światem zewnętrznym  Zagadnienia te będą  poruszane podczas seminarium – omówiona zostanie struktura blokowa sterownika napędu i istotne rozwiązania szczegółowe.

Seminarium „Mikrokontrolery i procesory Texas Instruments w sterowaniu napędów i automatyce” (środa, 06.04 o godz. 15.00) poprowadzi Mariusz Kaczor, inżynier aplikacyjny  firmy Contrans TI.
Istotnym elementem napędu jest mikrokontroler/procesor, stanowiący serce jego części elektronicznej. Texas Instruments, producent procesorów sygnałowych, oferuje mikrokontrolery z rdzeniem DSP i ARM Cortex-M3, przeznaczone do zastosowania w napędach. Dla mikrokontrolerów Stellaris i Piccolo przygotowano wygodne narzędzia i biblioteki programistyczne do sterowania napędów.
Rozszerzyła się też oferta szybkich procesorów z rdzeniem ARM9 i ARM Cortex-A8.  Procesory z rodziny Sitara  i Integra osiągają prędkość taktowania do 1.5GHz, współpracują z pamięciami DDR3,  portem Ethernet 1Gbit i portem video RGB/HDMI. Procesory są przeznaczone m.in. do paneli operatorskich i aplikacji wideo (śledzenie obiektów lub wizualizacja danych w przemyśle, pomiarach i urządzeniach medycznych).

Więcej informacji: Contrans TI sp. z o.o., www.contrans.pl, contrans@contrans.pl, tel. 71 3252621

O autorze