LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

inTouch – nowe mikrokontrolery do paneli dotykowych firmy Infineon

 

 

 

Niemiecka firma Infineon rozszerzyła swoją ofertę o nową rodzinę układów dedykowanych do sterowania panelami dotykowymi nazwaną inTouch. Układy te są przygotowane do współpracy z panelami pojemnościowymi, które można projektować jako proste płytki PCB. Panele są obsługiwane przez dedykowane jednostki procesora, takie same jak w 8-bitowych mikrokontrolerach serii XC82x i XC83x.

W ofercie można znaleźć wersje inTouch z różnymi rozmiarami pamięci Flash (2/4/8kB), różną liczbą 10-bitowych przetworników A/C (4/8), w różnych obudowach oraz z obsługą koprocesorów.

Wysokie częstotliwości pracy 8-bitowych mikrokontrolerów Infineon dają możliwość multipleksacji czasowej pinów, czyli po prostu wykonywania wielu zadań na raz. Pozwala to na jednoczesną obsługę panelu dotykowego oraz macierzy LED wyświetlacza. Pamięć ROM procesora zawiera bibliotekę przeznaczoną specjalnie do tego celu, co upraszcza pisanie programów.

Wyjątkową właściwością inTouch jest możliwość „wyciągnięcia” wprost z nóżek układu prądu do 50mA, co pozwala wysterować np. silnik krokowy czy wyświetlacz.

Na stronie producenta można zamówić różne zestawy uruchomieniowe, których ceny zaczynają się już od 17.99 euro. Zestawy nie tylko dają możliwość pisania własnego kodu i przetestowania możliwości inTouch z różnymi wersjami paneli dotykowych (np.: w formie pierścienia czy zestawu przycisków), ale też są dla nich dostępne przykładowe programy obsługujące te panele. Kod można obejrzeć i edytować za pomocą dostarczanego przez Infineon darmowego tool chaina nazwanego DAVE(TM) Bench.

Szczegółowe informacje, w tym przykłady zastosowań z dokładnymi opisami implementacji sprzętowej i programowej, można znaleźć na:
http://www.infineon.com/intouch