LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Nowe mikrokontrolery firmy NXP z interfejsami USB oraz USART z trybem dla kart Smart Card

 

 

Firma NXP rozszerzyła swoją ofertę mikrokontrolerów z rdzeniem ARM o nową rodzinę LPC11U00. Opracowana seria wyróżnia się zintegrowanymi w strukturze układów interfejsami USB oraz USART z zaimplementowanym protokołem do komunikacji z chipowymi kartami Smart Card. Rodzina LPC11U00 liczy w sumie 6 układów, które różnią się od siebie rodzajem obudowy i ilością pamięci Flash.

Układy LPC11U00 zostały zaprojektowane w oparciu o rdzeń ARM Cortex-M0, którego nominalna częstotliwość taktowania wynosi 50 MHz. Wśród zasobów mikrokontrolerów tej serii znajduje się pamięć Flash (16 kB – 32 kB), pamięć SRAM (6 kB), peryferia analogowe (10-bitowy przetwornik A/C o 8 kanałach), peryferia cyfrowe (cztery układy licznikowe ogólnego przeznaczenia, Watchdog, do 40 linii I/O, w tym część z możliwością poboru prądu do 20 mA) oraz interfejsy komunikacyjne SSP (2), I2C (1),  USART. Firma NXP projektując rodzinę LPC11U00 zwróciła szczególną uwagę na rozbudowę możliwości komunikacyjnych układów, czego skutkiem jest rozszerzenie tej funkcjonalności względem istniejących dotychczas mikrokontrolerów NXP dodatkowo o interfejs USB 2.0 Full Speed oraz nowe tryby pracy interfejsu USART: standard RS-485 i protokół ISO 7816-3 (komunikacja z chipowymi kartami typu Smart Card).

Wszystkie mikrokontrolery LPC11U00 dostosowano do napięcia zasilania o wartości 3.3 V (całkowity dopuszczalny przedział to 1.8 V – 3.6 V) i temperatury pracy z zakresu -40°C to +85°C. Dla układów przewidziane zostały 3 rodzaje obudów: LQFP48, HVQFN33 oraz wyjątkowo mała TFBGA48 (zaledwie 4.5 mm x 4.5 mm x 0.7 mm).

Dystrybutorem NXP w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!