Zestaw rozwojowy Wi-Fi dla platformy Freescale Tower

 

 

 

 

Firma Freescale opracowała nowy zestaw rozwojowy o nazwie TWR-WIFI-RS2101. Umożliwia on realizację bezprzewodowej transmisji radiowej w paśmie 2.4 GHz w standardzie IEEE 802.11 popularnie zwanym Wi-Fi. Płytka ma za zadanie pomóc w konstruowaniu urządzeń do aplikacji typu M2M, znajdujących zastosowanie między innymi w terminalach w punktach sprzedaży, urządzeniach nadzoru, produktach medycznych do zdalnego monitorowania pacjentów itp.

Głównym elementem zestawu TWR-WIFI-RS2101 jest moduł Wi-Fi RS9110-N-11-21 firmy Redpine Signals, renomowanego wytwórcę produktów związanych z technologią Wi-Fi. W module tym zaimplementowano standard komunikacyjny IEEE 802.11 w wersji n, ale jest on również kompatybilny wstecz ze standardami b i g. Transmisja danych może być realizowana zgodnie z odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo danych algorytmami szyfrowania WEP, WPA lub WPA2. Moduł jest dostosowany do napięcia zasilania na poziomie 3.1 V – 3.6 V, a sterowanie nim (konfiguracja parametrów pracy, obsługa trybów uśpienia, nadawanie i odbiór danych itp.) odbywa się przy pomocy interfejsu komunikacyjnego UART (komendy AT) lub SPI.

Zestaw TWR-WIFI-RS2101 oprócz modułu Wi-Fi został wyposażony w obwód zasilania oraz gniazda sygnałowe. Dzięki dodatkowym złączom listwowym przewidzianym na płytce zestaw może być wykorzystany zarówno jako niezależne narzędzie rozwojowe, jak też jako jeden z komponentów modułowej platformy Tower, w ramach której zintegrowany na płytce moduł można dołączyć do wybranego mikrokontrolera firmy Freescale. Producent zadbał o wsparcie programistyczne dla swojego nowego produktu poprzez dedykowany pakiet oprogramowania dla systemu operacyjnego MQX i środowiska  CodeWarrior. Cena zestawu została ustalona na $69 za sztukę.

Dystrybutorem Freescale w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

O autorze