Warystory firmy Amotech w ofercie Soyter Components

W ofercie firmy Amotech znajduje się wiele typów elementów służących do zabezpieczeń przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

Są to między innymi filtry ESD/EMI, elementy ograniczające przepięcia ESD, a także warystory. Warystor jest elementem nieliniowym, który w normalnych warunkach nie przewodzi prądu, jednak po przekroczeniu napięcia progowego staje się przewodnikiem i odprowadza część napięcia do masy urządzenia zabezpieczając je przed przepięciem. Taki sposób zabezpieczenia można znaleźć między innymi w telefonach komórkowych, laptopach czy sprzęcie audio – video. Stosuje się je głównie na liniach wejścia – wyjścia oraz klawiaturach.


Wybrane warystory ESD z oferty firmy Amotech

Wybrane warystory ESD z oferty firmy Amotech

Nowością w ofercie firmy są warystory serii AVLC (Amotech Multilayer Chip Varistor). Charakteryzują się one małymi rozmiarami (0,4 x 0,2 mm), szybszym czasem zadziałania w porównaniu z diodami oraz małą impedancją i małym prądem upływu. Ponadto elementy te mogą pracować zarówno przy przepięciach o polaryzacji dodatniej jaki i ujemnej, a także są niezawodne nawet po wielokrotnym zadziałaniu.


Przykłady stosowania warystorów w aplikacjach  wideo

Przykłady stosowania warystorów w aplikacjach wideo


Przykłady stosowania warystorów w  aplikacjach USB

Przykłady stosowania warystorów w aplikacjach USB

Elementy produkowane są w dwóch wersjach różniących się napięciami pracy i progiem zadziałania. Dostępne są wersje pracujące do 5,5 V z napięciem progowym pomiędzy 9,6 a 14,4 V oraz wersja o napięciu pracy do 10 V z napięciem progowym pomiędzy 27,3 a 50,7 V. Prąd upływu, przy napięciu nominalnym, w obu wersjach wynosi maksymalnie 50 µA, natomiast rezystancja przy napięciu 3,6 V minimalnie 10 M?.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze