LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Środowisko programistyczne IAR Systems dla procesorów z rdzeniem ARM

Firma IAR Systems ogłosiła, że jej środowisko programistyczne IAR Embedded Workbench można stosować teraz również do tworzenia kodu i debugowania procesorów opartych na rdzeniu ARM Cortex-A8 oraz ARM Cortex-A9. IAR Embedded Workbench pozwala inżynierom tworzyć i testować oprogramowanie przeznaczone do zastosowań wymagających wysokiej wydajności obliczeniowej i obniżonego poboru mocy.

Urządzenia oparte na ARM Cortex-A8 i Cortex-A9 są zazwyczaj wykorzystywane tam, gdzie potrzebna jest znaczna wydajność i niewielki pobór mocy, na przykład w urządzeniach przenośnych z najwyższej półki czy zaawansowanych zastosowaniach medycznych. IAR Embedded Workbench dostarcza narzędzi deweloperskich umożliwiających tworzenie aplikacji spełniających te wymagania. Kompilator C/C++ IAR poprawia szybkość działania oprogramowania przy pomocy wielu zaawansowanych technik optymalizacyjnych, które w pełni wykorzystują możliwości procesora. IAR C-SPY Debugger dostarcza z kolei najnowszych rozwiązań z dziedziny debugowania opracowanych przez IAR Systems, pozwalając użytkownikom poprawiać tworzone aplikacje, aby zmniejszyć pobór mocy.

Współpracować z ARM Cortex-A8 i Cortex-A9 może IAR Embedded Workbench for ARM od wersji 6.20. Wersje ewaluacyjne można pobrać ze strony www.iar.com/ewarm.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!