32-bitowe mikrokontrolery ARM Cortex-M3 z obsługą USB


 


Toshiba Electronics Europe zapowiedziała nową linię mikrokontrolerów 32-bitowych zbudowanych na bazie rdzenia ARM Cortex-M3. Obejmuje ona między innymi układy ze zintegrowanym kontrolerem full-speed USB pracującym z szybkością 12 Mb/s. Wraz z pojawieniem się nowych układów udostępnione zostaną narzędzia sprzętowe i programowe ułatwiające prace nad oprogramowaniem.


Układy produkowane będą w obudowach LQFP100. Mikrokontrolery TMPM366FDFG, TMPM366FYFG i TMPM366FWFG będą różniły się ilością wbudowanej pamięci Flash/RAM, będzie to odpowiednio: 512KB/64KB, 256KB/48KB i 128KB/32KB. Wszystkie układy będą miały również wbudowany kontroler pamięci zewnętrznej obsługujący układy do 16MB, umożliwiający wykorzystanie dodatkowej pamięci bez konieczności dodawania dodatkowego sprzętu.


Nowe mikrokontrolery będą miały 12-bitowe przetworniki A/D o szybkości konwersji do 1µs, 16-bitowe liczniki oraz układ watchdog. Poza magistralą USB w układach znajdzie się również 2-kanałowa magistrala szeregowa, która może zostać skonfigurowana jako I2C lub synchroniczny port szeregowy. Układy z serii TMP366 mogą być zasilane napięciem od 2,7 do 3,6 V. Rdzeń procesora będzie pracował z szybkością do 48 MHz, taktowanie rdzenia będzie możliwe zarówno z zewnętrznego zegara , jaki i z wewnętrznego oscylatora o szybkości 10 MHz.


Więcej informacji: http://www.toshiba-components.com

O autorze