LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Pięć nowych scalonych stabilizatorów LDO w ofercie firmy ON Semiconductor

 

 

 

Firma ON Semiconductor, specjalizująca się w produkcji energooszczędnych układów scalonych, poszerzyła swoją ofertę o pięć stabilizatorów napięcia typu low-dropout (LDO), przeznaczonych do zastosowań motoryzacyjnych. Nowe układy mogą dostarczyć na wyjściu prąd o wartości do 150 mA. Jednocześnie cechują się małymi rozmiarami i bardzo niskimi prądami spoczynkowymi, co jest częstym wymaganiem w elektronice pojazdowej.

Pięć nowych stabilizatorów zostało podzielonych na dwie grupy: o bardzo niskim i ultra niskim prądzie spoczynkowym . Układy oznaczone są odpowiednio symbolami NCV866x (7/8/9) oraz NCV876x (8/9).

Należący do pierwszej grupy układ NCV8668 cechuje się prądem spoczynkowym 38 μA i jest wyposażony we wbudowany układ watchdoga pozwalający na wykrywanie błędów w pracy mikrokontrolera. Jest to ważne wymaganie stawiane układom pracującym w pojazdach, mającym wpływ na bezpieczeństwo. Prąd spoczynkowy można dodatkowo obniżyć, nawet do 1 μA, wyłączając układ za pomocą nóżki Enable. Układ jest też wyposażony w zabezpieczenie termiczne (thermal shutdown) oraz ograniczenie prądowe.

Pozostałe dwa układy z grupy o bardzo niskim prądzie spoczynkowym, NCV8667 i NCV8669 są identyczne, z wyjątkiem tego, że NCV8667 ma wyprowadzenie Enable, a NCV8669 nie. Oba cechują się prądem spoczynkowym o typowej wartości 42 μA i stanowią zamienniki dla układów NCV4269(A) dla zastosowań wymagających niskiego prądu spoczynkowego. Prąd ten można dodatkowo obniżyć do 28 μA za pomocą opcji Adjustable Early Warning Thresholds. Układy są wyposażone w zabezpieczenia: termiczne i przed przepływem prądu od wyjścia do wejścia (reverse output current protection) oraz ograniczenie prądowe.

NCV8768 i NCV8769, czyli stabilizatory z drugiej grupy, cechują się prądem spoczynkowym odpowiednio: 31 μA i 25 μA, co sprawia, że nadają się świetnie do urządzeń na stałe podłączonych do baterii. Układ NCV 8768 jest wyposażony w możliwość wyłączenia (nóżka Enable), funkcję watchdog oraz zabezpieczenie przed przepływem prądu od wyjścia do wejścia. Oba układy mają zabezpieczanie termiczne i ograniczenie prądowe.

Wszystkie stabilizatory mają napięcie wyjściowe 5 V, z tolerancją +/- 2% i są wyposażone w reset z ustawialnym opóźnieniem po włączeniu zasilania. Wszystkie posiadają też certyfikację AEC Q100 i spełniają wymagania PPAP.

Szczegółowe informacje o nowych stabilizatorach ON Semicondutors można znaleźć na poświęconej im stronie producenta.

Dystrybutorem firmy ON Semiconductor w Polsce jest Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.