National Semiconductor poszerza rodzinę układów typu AFE do czujników

 

 

Firma National Semiconductor zaprezentowała siedem nowych 24- i 16-bitowych, wielokanałowych układów typu AFE (Analog Front-End), dając tym samym projektantom większy wybór układu jeśli chodzi o konfiguracje kanałów, źródła prądowego i rozdzielczość. Układy nazwane LMP900xx stanowią łatwe w konfiguracji interfejsy między czujnikami a mikrokontrolerem i zostały zaprojektowane do współpracy z czujnikami np. temperatury, ciśnienia, siły, ciężaru, ruchu, położenia itp.

Z nowej rodziny projektanci mogą wybrać układy ze zintegrowanym bądź nie źródłem prądowym, z różnymi przetwornikami A/C oaz z różną liczbą wejść. Układy dostępne są wersjach z 24- lub 16-bitowymi przetwornikami A/C sigma-delta z programowalną konfiguracją wejść oraz wyposażone są w różną ilość wejść (do czterech wejść różnicowych oraz do siedmiu pojedynczych). Interfejs do mikrokontrolera stanowi standardowy 4-liniowy standard komunikacyjny SPI z korekcją błędów CRC oraz siedem wyprowadzeń wejścia/wyjścia ogólnego przeznaczenia.

Każdy kanał jest niezależnie konfigurowalny pod kątem wzmocnienia (1/2/4/8/16/32/128) i częstotliwości próbkowania, z możliwością automatycznego, ręcznego lub jednorazowego skanowania wybranych kanałów. Układy LMP900xx wyposażone są także w zdolność kalibracji w tle dla wszystkich wzmocnień, co eliminuje zakłócania mierzonego sygnału. Seria LMP900xx  zapewnia też ciągłą diagnostykę czujnika w tle, z wykrywaniem zwarć, rozwarć i sygnałów spoza zakresu.

Seria układów LMP900xx współprace z narzędziem programowym WEBENCH® Sensor AFE Designer pozwalającym na szybkie opracowywanie projektów prototypowych i ich modyfikację. Układy dostępne są w 28-pinowej obudowie TSSOP, w cenach od 3.25 do 4.95 USD (dla 1000 sztuk). Próbki i zestawy ewaluacyjne można zamawiać osobno dla układów 24-bitowych i 16-bitowych.

Szczegółowe informacje dotyczące nowych układów typu AFE firmy Firma National Semiconductor orz narzędzi dla nich przeznaczonych można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem National Semiconductor w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

O autorze