LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Zestaw rozwojowy dla platformy Freescale Tower System z procesorem MPC8309

 

 

 

Firma Freescale Semiconductor rozszerza swoją modułową platformę rozwojową Tower System dodając do oferty nowy zestaw zawierający wydajny układ oparty na technologii Power Architecture. W nowym zestawie rozwojowym Tower System znajduje się procesor komunikacyjny MPC8309 PowerQUICC. Jego rdzeń e300 umożliwia przetwarzanie danych typu zmiennoprzecinkowego o podwójnej precyzji, oferuje obszar pamięci 16 kB dla instrukcji i pamięci podręcznej (cache) oraz zapewnia wydajność do 835 DMIPS przy częstotliwości 417 MHz, zużywając przy tym moc mniejszą niż 1.6 W. Wbudowany kontroler procesora QUICC Engine może zmniejszyć koszty i złożoność projektu dzięki obsłudze protokołów komunikacyjnych takich jak PROFINET, PROFIBUS oraz EtherNet/IP, które inaczej wymagałyby dedykowanych układów zewnętrznych.

Nowy zestaw Tower System składa się z dwóch modułów: modułu procesora MPC8309 oraz modułu z  dotykowym wyświetlaczem LCD. Moduł z procesorem MPC8309 (TWR-MPC8309), o wymiarach zaledwie 64 mm x 110 mm, integruje w sobie różnorodne funkcjonalności, w tym komunikację w standardach Ethernet 10/100, USB 2.0, RS-485, blok przetwarzania mowy i dźwięku z portem audio dla słuchawek oraz wtyczką mikrofonu, złącze mini-PCI oraz gniazdo na kartę SD. Drugi, opcjonalny moduł z wyświetlaczem LCD (MPC830x-TLCD) wyposażony jest w 3.2 calowy kolorowy wyświetlacz LCD QVGA i 12-klawiszową, dotykową klawiaturą numeryczną.

Klienci mogą zamawiać moduł z procesorem w cenie 199 USD, natomiast moduł z wyświetlaczem LCD w cenie 99 USD. Moduł TWR-MPC8309 jest dostarczany wraz z przewodami i płytą CD zawierającą  schemat elektryczny, pliki projektowe GERBER oraz dokumentację techniczną. Oprogramowanie dostarczane z modułem procesora TWR-MPC8309 zawiera uniwersalny bootloader UBoot, narzędzia programowe, system operacyjny Linux oraz MQX RTOS.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!