LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

FTDI prezentuje nowy toolchain dla Vinculum-II

Nowa wersja zestawu narzędzi dla kontrolerów USB, Vinculum-II (VNC2), dostępnych w ofercie firmy Soyter, nosi numer 1.4.2 i jest dostępna do bezpłatnego pobrania ze strony producenta.

Rys. Schemat blokowy działania toolchaina VNC2

Rys. Schemat blokowy działania toolchaina VNC2

W wersji 1.4.2 dostępnych jest wiele ulepszeń w stosunku do wcześniejszych wydań oraz nowych funkcji:
– Pojawił się sterownik klasy Open Accessory dla systemu Android, którego użycie jest zilustrowane przykładowymi aplikacjami, zarówno dla VNC2, jak i dla Androida (dostępny jest ich kod źródłowy).
– Wiele sterowników, w tym: USBHost, USBSlave czy obsługa systemu plików FAT ma poprawioną wydajność. Dostępne są też nowe sterowniki dla Ethernetu (WizNet 5100 przez SPI) oraz zegara czasu rzeczywistego (przez SPI). Dla sterowników takich jak: Android Open Accessory, USB Communications Device Class oraz USBHost dla drukarek dostępne są kody źródłowe.
– Dostępne jest nowe API umożliwiające dostęp do nieużywanych stron pamięci FlashROM w czasie działania programu. Ulepszone zostało też API do obsługi programowania pamięci flash, służące m.in. do aktualizacji firmware’u z pamięci tego typu.
– Udostępnione zostały prekompilowane przykłady konwerterów FT232-UART oraz CDC Modem-UART.
– Narzędzie AppWizard obsługuje projekty Vinco. Wszystkie przykładowe programy zostały zaktualizowane i współpracują z AppWizard, co pozwala na szybką zmianę ich konfiguracji. Szczegóły można znaleźć w nocie aplikacyjnej dotyczącej bibliotek Vinco.

Wszelkie szczegóły dotyczące nowej wersji toolchaina dla Vinculum-II można znaleźć na poświęconej mu stronie producenta.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!