LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Seria TL – tanie TCXO o wydłużonym okresie działania

 

 

 

Firma TAITEN Electronics wprowadziła niewielkie oscylatory krystaliczne o wydłużonej żywotności i z kompensacją temperatury (TCXO) – serię TL. Nowy TL TCXO zapewnia znaczną stabilność częstotliwości +/- 0,5 ppm (części na milion) w zakresie temperatur od -30 do 85 °C. W ciągu pierwszego roku wpływ starzenia się może wynieść 0,5 ppm, a w czasie kolejnych dziesięciu lat nie przekroczy 3 ppm. Układy produkowane są w ceramicznych obudowach SMD o wymiarach 5 x 3,2 mm.

Zasilane napięciami od 3,3 do 1,8 wolta, elementy z serii TL oferują częstotliwości wejściowe z przedziału 10 MHz do 52 MHz, zarówno w postaci odpowiedniej dla technologii CMOS jak i w formie przyciętej sinusoidy. Ponadto, opanowany przez TAITIEN wysokiej jakości proces wytwarzania i montażu kryształów kwarcu poprawia żywotność i niezawodność TL TCOX. Niewielkie rozmiary 5,0 x 3,2 mm pozwalają projektantom sprzętu na dużą dowolność w wykorzystaniu powierzchni płytki i w wyborze końcowego kształtu projektu. Te zalety sprawiają, że TL TCOX jest tanim i skutecznym rozwiązaniem w tych zastosowaniach, gdzie wymagana jest stabilność częstotliwości podczas wydłużonego okresu użytkowania.

Doskonale dopasowane do zastosowań w urządzeniach o długim czasie życia, jak np. inteligentne mierniki, AMR/AMI i urządzenia telekomunikacyjne, układy z serii TL oferują długoterminową stabilność częstotliwości i odporność na starzenie wymagane w wielu segmentach rynku przemysłowego. Jednocześnie TL TCXO zapewniają obniżone koszty komponentów i poprawę konkurencyjności projektowanych układów. Dodatkowe informacje o nowych TCXO można uzyskać od  firmy TAITIEN pod adresem sales@taitien.com.tw. Próbki produktów dostępne są na żądanie.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

Tagi: CMOS, Soyter