Nowa wersja Red Suite – także dla STM32

 

 

 

Firma Code Red ogłosiła wprowadzenie do użytku nowej, opartej na platformie Eclipse, wersji środowiska programistycznego Red Suite dla mikrokontrolerów z rdzeniem ARM. Oprogramowanie w wersji 4.1 wprowadza istotne ulepszenia.

Najistotniejszą nowością obecną w środowisku Red Suite 4.1 jest możliwość obsługi większej liczby mikrokontrolerów. Oprócz możliwości programowania mikrokontrolerów firm NXP oraz Texas Instruments, która była już dostępna także w poprzednich wersjach Red Suite, nowa wersja pakietu umożliwia tworzenie oprogramowania również dla mikrokontrolerów z rodziny STM32 firmy STMicroelectronics. Do układów STM32 współpracujących ze środowiskiem Red Suite należą wszystkie grupy mikrokontrolerów, które oparte są na rdzeniu ARM Cortex-M3, a więc STM32F1 oraz STM32F2. Ponadto producent zapowiedział, że w niedługim czasie dodane do tych grup zostaną układy z serii STM32F4, które bazują na rdzeniu ARM Cortex-M4.

Wśród najważniejszych funkcjonalności usprawniających współpracę środowiska Red Suite 4.1 z mikrokontrolerami STM32 należy:

  • tworzenie projektów bazujących na rodzinie mikrokontrolerów STM32 z użyciem kreatora projektu, który generuje odpowiedni kod startowy i wykorzystuje określone skrypty linkera,
  • możliwość korzystania z przykładowych kodów dla wielu popularnych płytek ewaluacyjnych mikrokontrolerów STM32,
  • debugowanie z użyciem popularnych narzędzi firmy Code Red – sondy debugowania Red Probe oraz emulatora.

Drugim istotnym ulepszeniem obecnym w środowisku Red Suite 4.1 jest narzędzie Red State, które przeznaczone jest do projektowania maszyn stanów i automatycznego generowania kodu wymaganego do implementacji maszyny stanów. Diagram stanów jest tworzony w edytorze Red State przez rysowanie stanów i przejść między nimi.

Oprogramowanie Red Suite 4.1 jest dostępne dla systemów operacyjnych Windows, Linux oraz Mac OS X. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej producenta oprogramowania.

O autorze