LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Microchip i Digilent przedstawiają zestaw ewaluacyjny do kontroli silnika

 

 

 

Firmy Microchip  i Digilent opracowały zestaw ewaluacyjny z mikrokontrolerem dsPIC33 przeznaczony do aplikacji wykorzystujących sterowanie silnikami. Zestaw Cerebot MC7 kierowany jest przede wszystkim do środowisk hobbystycznych i akademickich i stanowi odpowiednie narzędzie zarówno do nauki programowania mikrokontrolerów z rodziny dsPIC33, jak również do rozwiązywania praktycznych problemów z zakresu sterowania silnikami.

Na płytce Cerebot MC7 znalazły się cztery układy mostków H o wydajności prądowej do 5 A. Mostki mogą być użyte do kontroli dwóch silników szczotkowych prądu stałego, dwóch bipolarnych silników krokowych, jednego silnika bezszczotkowego i jednego unipolarnego silnika krokowego. Obecny na płytce mikrokontroler dsPIC33 wyposażony jest w 128 kB wewnętrznej pamięci Flash i 16 kB wewnętrznej pamięci SRAM. Układ posiada ponadto liczne peryferia, w tym zaawansowany ośmiokanałowy licznik do kontroli napędu za pomocą modulacji PWM, kontroler CAN, dwa interfejsy SPI, a także kontrolery interfejsów szeregowych, przetwornik analogowo-cyfrowy i inne. Oprócz mikrokontrolera dsPIC33 i mostków H, zestaw Cerebot MC7 posiada dwa przyciski, cztery diody LED i pamięć szeregową EEPROM.

Zestaw ewaluacyjny Cerebrot MC7 składa się z płytki demonstracyjnej oraz urządzenia programującego i debugującego, kompatybilnego z darmowym środowiskiem programistycznym Microchip MPLAB. Zestaw jest już dostępny w sprzedaży i oferowany przez producenta w cenie 119 USD. Prezentację wideo zestawu Cerebrot MC7 można obejrzeć na poniżej zamieszczonym filmie.

Autoryzowanym dystrybutorem firmy Digilent w Polsce jest Kamami, ul. Lwowska 5, 05-120 Legionowo, http://www.kamami.pl.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!