Mikrokontrolery LPC1100 – krótko o rodzinie
Nie tylko cena i możliwość programowego operowania na 32-bitowych argumentach powodują, że sens stosowania w aplikacjach mikrokontrolerów 8- i 16-bitowych zanika. Są także inne argumenty:
|
Bezprecedensowym (w listopadzie 2011) atutem mikrokontrolerów z rodziny LPC1100 jest wprowadzenie do sprzedaży przez firmę NXP wersji w obudowach DIP28/SO20/TSSOP20, co jest w pewnym stopniu powrotem do trendów z przeszłości ale jedynie tych, które poprawiają komfort, przede wszystkim początkujących konstruktorów. Nie ma już przeszkód, żeby zbudować 32-bitowy, szybki system mikroprocesorowy na taniej płytce uniwersalnej lub wręcz… breadboardzie.
Ostanią rzeczą, na którą zwracamy uwagę konstruktorów decydujących się użyć mikrokontrolerów LPC1100 jest łatwość zastąpienia ich – w chwili zwiększenia się wymagań stawianych mikrokontrolerowi przez realizowaną aplikację – mikrokontrolerami z mocniejszym rdzeniem Cortex-M3 (LPC1300) lub mikrokontrolerami LPC1200 (z rdzeniem Cortex-M0, ale bogatszym wyposażeniem wewnętrznym).
Warte odwiedzenia strony związane z LPC1100