LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Artykuły

Sprzęt i oprogramowanie dla czytelników książki „Mikrokontrolery LPC1100. Pierwsze kroki”

Tu kliknij, żeby przejść do strony książki „Mikrokontrolery LPC1100. Pierwsze kroki”.

Przykładowe aplikacje opisane w książce „Mikrokontrolery LPC1100. Pierwsze kroki” wykorzystują przede wszystkim elementy peryferyjne zestawu ZL32ARM. W aplikacjach ilustrujących sposób wykorzystania interfejsów komunikacyjnych (UART, SPI, I2C) konieczne jest wykorzystanie układów lub modułów peryferyjnych wyposażonych w odpowiednie interfejsy. Autorzy wykorzystali moduły z serii KAmod, ale dzięki dostępności ich dokumentacji (na stronie producenta – KAMAMI.pl) czytelnicy książki nie muszą kupować gotowych modułów, mogą je wykonać samodzielnie.

Dla czytelników książki „Mikrokontrolery LPC1100. Pierwsze kroki” sklep KAMAMI.pl przygotował specjalną ofertę promocyjną zakupu zestawu ZL32ARM oraz modułów KAmod używanych w przykładach prezentowanych w książce: przy zakupie ZL32ARM i kompletu modułów KAmod używanych w przykładach (KAmodLED8, KAmodRS, KAmodEXP1, KAmodEXP2, KAmodMEMS2, modLCD1, KAmodRGB, KamodRTC i KAmodTEM) ich łączna cena zostanie obniżona o 15% w stosunku do ceny katalogowej. Dodatkowo do zestawu zostaną dołączone przewody połączeniowe CAB_A (dwa różne kolory do wyboru), a także CAB_HU04-30 oraz CAB_HU06-30.

 

Sprawdź ofertę promocyjną! Zestaw o 15% taniej niż w katalogu!

 

Środowisko programistyczne

Aplikacje przedstawione w książce są napisane w języku C w środowisku uVision firmy Keil (ARM). Można je modyfikować i kompilować z wykorzystaniem ewaluacyjnej wersji tego pakietu, dostępnej bezpłatnie (po zarejestrowaniu) pod adresem.

 

 

 

Oprogramowanie obsługujące programator ISP

Programator ISP pamięci Flash wbudowany w zestaw ZL32ARM jest obsługiwany przez program FlashMagic, dostępny bezpłatnie na stronie.

Sposób obsługi tego programu przedstawiono w artykule.

 

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!